На море з дітьми
Існує думка, що при наявності маленької дитини відпочити неможливо в принципі. Звичайно, це не так! Головне - не покладати на відпустку нездійсненних надій і нічого не боятися.
Отже, ви запланували провести відпустку на морському узбережжі всією сім'єю. Якщо для вашого малюка це перша подорож до моря, то ви, цілком можливо, побоюєтеся, що щось піде не так. Найбільший страх батьків, як правило, полягає в тому, що дитина захворіє в розпал відпустки, та й ще й в незнайомому місті або чужій країні. На жаль, таке буває. Тим не менш, можна постаратися мінімізувати цей ризик і, зробивши все від себе залежне, перестати боятися.
Якщо ви їдете за кордон, приділіть особливу увагу оформленню медичної страховки на дитину. Як правило, цим займається турфірма, але в ваших інтересах ретельно вивчити запропоновані умови страхування і, якщо ви вважаєте за потрібне, самостійно застрахувати здоров'я дорогих вам людей. Ідеальний страховик повинен бути надійним, користуватися доброю репутацією протягом декількох років, а також мати представництво в країні, в яку ви відправляєтеся. Щоб відчувати себе ще більш впевнено, найкраще оформити на малюка страховку без франшизи (тобто таку, по якій лікування буде повністю оплачено страховою компанією), хоча вона і обійдеться трохи дорожче, а ще взяти з собою деяку суму на «всякий пожежний» випадок .
Нерідко діти хворіють одразу ж після прибуття в нове місце. Здебільшого так відбувається, тому що в аеропорту, в літаку або в будь-якому іншому замкнутому просторі вони встигають «зустрітися» зі збудником якої-небудь інфекції. Ні для кого не секрет, що на відпочинок їде безліч хворіючих, видужуючих і «трохи подкашлівающіх» дітей і дорослих, з різних причин не порахували можливим відмовитися від поїздки або, як мінімум, надіти марлеві пов'язки.
Щоб убезпечити свою дитину від «зустрічі» з інфекцією в дорозі, має сенс задовго до подорожі проконсультуватися з лікарем і провести профілактику респіраторних захворювань, а під час шляху використовувати назальні краплі або мазі, що мають профілактичний ефект, і вже точно постаратися обмежити кількість контактів малюка «обличчям до обличчя »з незнайомими дітьми.
Опинившись на пляжі, варто знати міру як при купанні дитини, так і при прийнятті ним сонячних ванн. Пояснивши губи - не найкращий показник того, що малюк «вже накупатися», а почервоніла від сонця шкіра - не таке вже дріб'язкова справа. Щоб уникнути неприємностей, не потрібно забувати про існуючу ймовірності теплового удару, сонячних опіків і інших негативних наслідків перебування на сонці в денні години.
Один з факторів ризику - це кондиціонер, під ним дуже легко «схопити» застуду. Якщо не хочете випробовувати долю на міцність, охолоджуйте повітря в номері перед сном, а потім вимикайте кондиціонер і спите при відкритому вікні.
Кишкові інфекції - вірні супутники мандрівників - становлять для дітей особливу небезпеку, по-перше, тому що діти не схильні до дражливого дотриманню гігієни, а по-друге, тому що при діареї зневоднення дитячих організмів відбувається набагато швидше, ніж дорослих. Ось чому потрібно особливо уважно стежити за тим, щоб малюк не брав в рот брудні руки, і, якщо він вже перейшов на загальний стіл, вибирати для нього страви, вже знайомі йому, і, бажано, термічно оброблені. У тих країнах, де не рекомендується використовувати воду з-під крана навіть при чищенні зубів, руки дитині слід мити бутильованої водою, а з собою завжди носити з собою флакончик з дезінфікуючим розчином або гелем.
Окремої уваги заслуговують басейни при готелях. Не завжди вода в них вчасно змінюється і очищається, і іноді буває достатньо всього лише пари ложок такої води, що проковтнули малюком при купанні, щоб вони стали причиною розвитку у нього диспепсії. Це потрібно мати на увазі, і ставитися до купання в басейні обережно, особливо якщо організм дитини ослаблений після недавньої хвороби.
Куди б ви не їхали, зберіть для поїздки аптечку з ліками на всі випадки життя, не потребують термінової лікарської допомоги. Швидше за все, з цих ліків вам нічого не знадобиться, але може трапитися і так, що вчасно прийнята таблетка врятує малюка від тяжкого перебігу тієї ж кишкової інфекції. У будь-якому випадку, ви будете почувати себе спокійніше, якщо такий «чемоданчик з ліками» буде у вас з собою.
Похожие страницы: