Місто Одесса

MYKOLAIV. Місто (2015 поп 850,763) на злитті річки Бог і річки Інгул, столиці Миколаївської області, районного центру, морського і річкового портів, промислового центру. В околицях міста археологи знайшли кілька поселень з епохи неоліту, бронзового століття та раннього слов'янського періоду (III-V ст. Н.е.). Регіон був нежилим до створення форту (1784) та суднобудівного причалу (1788) під час російсько-турецької війни 1787—91. Навколо них виникло поселення, яке отримало назву Миколаїв. У 1802 році він став столицею губернії, а в 1861 році - повітовим центром Херсонської губернії.

Самые интересные и важные события в городе Одессе и области собраны на портале odesa.name и доступны в любое удобное время бесплатно и без регистрации.

До 1862 р. Це був виключно військовий порт, де були побудовані вітрильні кораблі і пароплави (починаючи з 1820-х рр.), І в 1853 р. Був збудований перший залізний корабель на Чорному морі. Під час Кримської війни і знову в 1870-1900 рр. командування Чорноморського флоту знаходилося в Миколаєві. У другій половині XIX століття Миколаїв перетворився на третій за величиною порт в Російській імперії і важливий промисловий центр і залізничний вузол. Її чисельність зросла з 3300 в 1792 році до 32,5 тис. У 1860 р., 92 тис. В 1897 р. І в 104 тис. В 1914 р. Під час української боротьби за незалежність (1917-20) Миколаїв часто змінювався, і більша частина її промисловості була зруйнована ...

Миколаїв

ОЧАКІВ. Місто (2014 р. 14,553) в гирлі лиману Дніпро-Бог і районний центр Миколаївської області. Вважається, що грецька колонія існувала на місці нинішнього Очакова в 7-м і 6-м століттях до нашої ери. У XIV ст. Литовський великий князь Вітовт Великий побудував там фортецю Дашів. Наприкінці XV століття територія вздовж північного узбережжя Чорного моря перебувала під контролем Кримського ханства, а кримські татари на місці спорудили фортецю. Незабаром турки встановили свою владу над татарами і чорноморськими степами. Назва Очаків походить від турецької назви укріпленого поселення Ачі-Кале. У 16—17 вв. (Століття) запорозькі козаки багато разів штурмували Очаків. Після придбання Росії з Туреччини в 1791 р. Після російсько-турецьких війн, Очаків швидко зростав. Як порт він завжди був важливим торговим і рибальським центром. Сьогодні в ньому є рибно-консервний комплекс, виноробні та швейні фабрики. В околицях є кілька музеїв і багато санаторіїв ...

Очаків

PERVOMAISK. Місто (2014 р. 66,687) на злитті річки Синюха та річки Бог і районного центру в Миколаївській області. Вона була утворена в 1919 році шляхом об'єднання трьох окремих населених пунктів, Ольвіопіля, Бохопіля та Холти, кожна з яких була заснована іншою державою. У 1420 році литовський великий князь Вітаутас Великий збудував міст для купців і торговців поблизу нинішнього місця міста. Пізніше на лівому березі річки Синюха була збудована запорозька козацька фортеця Орлика, а до 1774 року там виникла село Орлик. Зрештою поселення було перейменовано в Єкатеринишанець, а в 1782 році - в Ольвіопіл. Поблизу, на правому березі річки Бо, козаки та українські селяни заснували Холту, яка перебувала під владою Туреччини до 1791 року, коли її придбала Росія. Третє поселення, Бохопіль, виникло після того, як поляки побудували фортецю і прикордонний пост на лівому березі річки Бо. У середині XVIII століття в цьому місці зустрічалися кордони трьох держав: російської (Запорізька), Османська і польська. Сьогодні Первомайськ є великим промисловим центром. Його заводи виробляють цукор, пиво, меблі, текстиль, вироби з пластмаси, будівельні матеріали та машини.

Похожие страницы: