Історичні часи ділянка сучасного Одеси
ОДЕСА. Четверте за величиною місто (2012 р. - 1 007 419) в Україні та столиці Одеської області. Це великий порт на Чорному морі, комерційний, промисловий, культурний і адміністративний центр, а також транспортний термінал. У доісторичні та ранні історичні часи ділянка сучасного Одеси заселялася різними народами і племенами, серед них кіммерійці, скіфи, сармати, греки. За часів Київської Русі територія була заселена слов'янськими племенами улічан і тіверців. У 14 столітті виникло поселення Качібей і гавань. На початку XV ст. Їх укріпив литовський великий князь Вітовт Великий. У 1480 році фортеця була захоплена турками і перейменована в Хаджибей або Хаджибей. У 1789 р. Під час російсько-турецької війни фортецю і поселення зайняли російська армія і запорозькі козаки на чолі з Антіном Головатим і Захаром Чепіхою, а в 1792 р. Територія була передана Російській імперії. У 1795 році місто було перейменовано в Одесу під помилковим припущенням про те, що грецька колонія Одеса займала місце з 4 ст до н.е.
Самые интересные и важные события в городе Одессе и области собраны на портале Сайты Одессы и доступны в любое удобное время бесплатно и без регистрации.
Одеса
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ. Місто (2011 поп 50,296) в південній частині Бессарабії на правому березі Дністра, 18 км від Чорного моря. У 600 р. До н.е. тут знаходилася грецька колонія Тірас. У 9 столітті нашої ери це місто племен тиверців і уліхян, названих Білгород; У XIII столітті вона ввійшла до складу Галицько-Волинського князівства. У 14 столітті воно управлялося генуезцями (і перейменовано в Moncastro), а деякий час у 15 столітті було частиною Молдавського князівства. У 1484 році місто було захоплене турками і в 1503 перейменовано в Аккерман (White Rock). У 1812 р. Він перейшов під владу Росії; з 1918 по 1940 рр. належав Румунії і називався Cetatea Alba. У 1940 році вона ввійшла до складу СРСР; у 1944 р. - Білгород-Дністровський. Між двома світовими війнами місто було центром українського культурного життя на півдні Бессарабії. До архітектурних пам'яток Білгород-Дністровського відносять добре збережену фортецю замку (побудовану в 1438-54 рр. Майстром Федорко), з 26 турелями, 4 воротами і цитаделью, довжиною майже 2 км.
Похожие страницы: