Принцип збірки міжкімнатної дверної коробки

Основою збірки коробки служить з'єднання бруса в прямокутник, усередині якого буде знаходитися саме полотно дверей. Необхідний зазор, що залишається між дверима і брусом коробки, повинен становити не менше 2 і не більше 4 мм. Прямокутник не повинен перетворитися в ромб або паралелограм, інакше двері не будуть добре відкриватися.

Існує 2 основних схеми складання коробки:

- під 45-градусним кутом;

- під прямим градусним кутом.

Далі розглянемо обидва варіанти

Особливу увагу при складанні слід звернути на точність вимірів. Від цього буде залежати не тільки зовнішній вигляд дверей, але і якість їх функціонування (відкриття і закриття). З огляду на те, що двері можуть працювати під різними навантаженнями, всі етапи установки необхідно виконувати чітко і точно.

Використовувані пристосування і інструмент

Зібрати своїми силами коробку для дверей можна і без наявності великого досвіду виконання цих робіт. Слід застосовувати прості правила столярного ремесла, вміти користуватися рулеткою і деяким інструментом.

Яким саме інструментом, вірніше який інструмент знадобиться для складання описано нижче:

- рулетка або інший вимірювальний інструмент;

- молоток;

- викрутка пряма і фігурна або шуруповерт з насадками;

Сегодня такие электрические устройства для для закручивания и выкручивания саморезов, шурупов и винтов, как сетевые шуруповерты имеют широкое применение в монтажных работах, где наличие электрической розетки не является проблемой. Поэтому шуруповерт сетевой купить не составляет труда, так как в магазинах представлен большой выбор различных инструментов от известных мировых производителей по выгодным ценам.

- ручна ножівка з дрібними зубцями або електролобзик;

- куточок;

- рівень будівельний;

- ніж будівельний;

- електродриль;

- набір свердел для свердління отворів по металу, дереву та бетону;

- стамеска;

- стусло або електропила.

45-градусні запили коробки

Цей спосіб застосовується в більшості випадків, якщо виступи бруса мають округлий розтин. При наявності порога, додаються ще два запила і всього їх стає 4 шт. Для виконання правильного запила на обох деталях, потрібна наявність стусла і дрібнозубчастої ножівки. Більш практично запили виконувати за допомогою електропили, займає менше часу і збільшує якість. З'єднання брусів відбувається за допомогою шурупів, місця для установки, яких, слід підготувати за допомогою свердла і дрилі. При укрученні без підготовки, дверний брус може лопнути.

90-градусні запили

Найпростіший спосіб збирання, підходить для брусів з гострими гранями. Верхня і нижня планки вставляються між вертикальними брусами. При цьому їх довжина повинна бути більше ширини дверного полотна на 4-6 мм. Те ж саме стосується вертикальних брусів при наявності нижньої поперечини. Між собою бруси з'єднуються шурупами. Щоб уникнути неприємностей при з'єднанні, необхідно просвердлити отвори для шурупів. Слід врахувати, що для більшої міцності з'єднання, шурупи слід закручувати під невеликим кутом.

Важливо при зборі коробки не помилитися в розмірах. Мудре прислів'я недарма говорить: 7 разів відміряй, 1 раз відріж. У разі виготовлення короткого або вузького полотна, подовжити за допомогою надбавок і вставок його не вдасться, така коробка довго не прослужить. Щоб не викидати зіпсовану коробку, до вимірів необхідно поставитися з усією відповідальністю.

Похожие страницы: