Як математика допомагає не боятися майбутнього
Як математика допомагає схуднути, не боятися майбутнього і знайти кохання
Зі мною в один день народилися Менделєєв, Моцарт і Галілей. Саме цим, я вважаю, можна пояснити мою тягу до фармакології, грі на фортепіано, астрології та математики. Втім, любов до математики як до точної науки прищеплювалася мені з дитинства: розпізнавши в мені аналітичний склад розуму, батьки почали люто в мені його розвивати, віддаючи в різні школи з фізмат-ухилом. Я вже не можу сказати, чи люблю я математику сам по собі - чи просто звик c її присутністю в моєму житті.
Теория, формулы, задачи в разделе математика помогут успешно подготовиться к экзаменам и доступны в удобное для вас время, бесплатно и без регистрации.
Зараз, з досвідом, я можу сформулювати основна перевага математики: це її імплікатівной - тобто потенціал застосовувати її на практиці в життя.
Я жодного разу не використовував будь-які закони з фізики або хімії в побуті (хіба що під час печії пив соду), зате закономірності з повсякденного життя, які я вбудовувати в лаконічні моделі, використовую практично кожен день.
Наприклад, поява лендлорда (так називають власника апартаментів в Великобританії) в квартирі, яку я знімаю. Щоб передбачити з точністю його візит, я більше року пильно спостерігав за ним і навчився оцінювати такі чинники: сезон (влітку і восени він рідко буває в Лондоні); кількість днів з його останнього візиту; посушливість періоду (він завзятий садівник, а я не вмію поливати рослини в саду); кількість виділених на прибиральницю грошей і кількість нікотинових пластирів в сміттєвому відрі до його від'їзду. Аналізуючи їх, я з високою часткою ймовірності можу визначити дату його відвідування.
Наприклад, на дворі літо (коли його не буває в місті), грошей на прибиральницю виділено на 5 тижнів вперед, але при цьому мало дощів (квіти в саду в небезпеці!), А напередодні він клеїв багато пластирів - значить, стрессовал. Швидше за все, він повернеться через 4 тижні в п'ятницю до 10 вечора.
Необхідність науково обгрунтовувати закономірності життя і давати точні прогнози сподвигло вчених поєднати математику та економіку.
Похожие страницы: