Лікування псоріазу
Лікування псоріазу: імуносупресори, антитіла і ультрафіолет
Тепер, коли ми вже знайомі з особливостями розвитку цієї патології, прийшов час розібратися з її лікуванням. Пошуки ліки для повної і беззастережної перемоги над цією хворобою поки не увінчалися успіхом, але привели до появи безлічі терапевтичних підходів, що дозволяють тримати її під контролем. Познайомимося з перевагами і недоліками основних способів лікування псоріазу та спробуємо розібратися, як вони працюють.
- Если Вас беспокоит псориаз крем поможет облегчить кожные высыпания и Вы можете приобрести товар в удобное для время, по самой выгодной и доступной цене, безнакруток и переплат.
псоріаз
Спецпроект присвячений генетичному шкірному захворюванню, від якого страждає близько 1% росіян. У статтях спецпроекту ми намагаємося докладно, достовірно і цікаво висвітлити це захворювання з усіх можливих сторін. У цьому нам допомагають наші рецензенти: фахівець з псоріазу, кандидат біологічних наук Олена Золотаренко і лікар-дерматовенеролог, кандидат медичних наук Михайло Бетехтін.
Попередні статті нашого циклу про псоріазі (дуже докладно пояснили, наскільки складна етіологія цього захворювання: вона пов'язана і з особливостями генома, і з епігенетичними модифікаціями, і з провокуючими факторами зовнішнього середовища. Вичленувати з цього коктейлю конкретні причини захворювання ще не вдалося, тому і його лікування досі не етіотропне (що дозволяє вплинути на причину хвороби), а патогенетичне - спрямоване на ту чи іншу ланку патогенезу псоріазу. на жаль, про повне вилікування поки не йдеться, але сучасні терапії втіческіе підходи дозволяють призупинити розвиток захворювання і досягти ремісії.
Найчастіше псоріаз контролюють за допомогою наступних підходів
лікарської терапії (глюкокортикоїди, аналоги вітамінів D і А, цитостатики, антитіла до цитокінів, інгібітори прозапальних ферментів);
фототерапії (УФ-промені самостійно або в поєднанні з молекулами, що підвищують їх ефективність).
лікування псоріазу
глюкокортикоїди
Гормони з групи глюкокортикостероїдів входять в число антипсориатичні препаратів першої лінії, тобто тих, з яких лікування починають. Ці гормони скорочено називають глюкокортикоїдами, кортикостероїдами або навіть просто стероїдами, хоча останнє не зовсім коректно. Назва цієї групи гормонів відображає їх приналежність до стероїдів - речовин, головною і системоутворюючою молекулою яких є ціклопентанопергідрофенантрен. Знамениті «стероїди» бодібілдерів теж містять цю молекулу. До глюкокортикоїдів відносять лише ті стероїди, що здатні підвищувати рівень глюкози в крові. Термін же «кортикостероїди» окреслює коло стероїдів, що відбуваються виключно з коркового шару, або кортекса, наднирників.
Природні гормони з надниркових залоз тварин - кортизон і гідрокортизон (кортизол) - були виділені ще в першій половині XX століття. Завдяки широкому спектру дії на різні процеси в організмі (загальний обмін речовин, водно-електролітний обмін та ін.) Їх застосовували для лікування різних захворювань. Потім з'явилася можливість удосконалити їх шляхом хімічного синтезу - щоб вони діяли сильніше і прицільно. Так з'явилися:
преднізолон, в чотири рази перевершує кортизол по глюкокортикоидной (впливає на обмін глюкози) активності;
флудрокортизон, що перевершує кортизол не тільки по глюкокортикоидной, але і по минералокортикоидной активності;
бетаметазон, в 25 разів перевершує кортизол по глюкокортикоидной активності і не впливає на водно-сольовий обмін; структура речовини дозволяє застосовувати його місцево на шкірі і слизових.
Похожие страницы: