Сонячні колектори - альтернативні джерела енергії

Альтернативні джерела енергії сьогодні популярні як ніколи. Такими є сонячні колектори, пристрої, що перетворюють теплову енергію сонця.

Розрізняють декілька видів сонячних колекторів:

вакуумні (трубчасті);

плоскі;

повітряні.

В наше время использование солнечных батарей позволяет не только создавать системы автономного электроснабжения, но и строить системы экономии электроэнергии на объектах с его большим расходом.
Поэтому компания sun beam предлагает комплексные услуги по установке, настройке и обслуживании  автономных и сетевых солнечных электростанций.

Залежно від виду колектора процес перетворення сонячної енергії в теплову має свої особливості. Однак в будь-якому випадку сонячне випромінювання нагріває теплоносій (воду, антифриз), що протікає в трубках. Далі вже нагрітий теплоносій потрапляє в інші елементи системи і продовжує циркулювати. У плоских колекторах для перетворення сонячної енергії в теплову використовується абсорбер - металеві пластини (мідні і алюмінієві), за допомогою яких передається тепло теплоносітелю.В повітряних колекторах в якості теплоносія використовується повітря, проте цей вид досить рідкісний і не зустрічається в наших країнах.

Застосування сонячних колекторів.

Сонячні колектори дозволяють опалювати і забезпечувати гарячою водою будь-які приміщення. це:
і котеджі,

і басейни,

і теплиці,

і автономні об'єкти промислового призначення,в тому числі, система сонячно опалення широко застосовується в популярних сьогодні «теплих підлогах».

Принцип роботи сонячного колектора.

Перетворення енергії сонця можливо протягом цілого року. Сонячні водонагрівачі здатні забезпечити збір сонячної енергії в абсолютно будь-яку погоду, незважаючи на перепади температури і іншого.

Встановлюють нагрівачі на даху, орієнтуючи елементи поглинання сонячної енергії на Південь. При цьому кут нахилу установки повинен бути ідентичний градусу широти даної місцевості. Правильна установка системи гарантує високий коефіцієнт поглинання - до 97%.

Таким чином, сонячне опалення дозволяє заощадити до 40% коштів, щорічно витрачаються на обігрів приміщення і води.

Похожие страницы: