ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Промисловий зразок


Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання, а саме в тій її частині, яка візуально проявляється в зовнішньому вигляді виробу, характеризуючи його декоративне та естетичне вирішення. В міжнародній практиці має назву «дизайн».

 

Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб(Закон України "Про охорону прав на промислові зразки»).
Важлива цінність дизайну виробу масового виробництва в тому, що він сприяє продажеві товарів. На ринку, де існує гостра конкуренція між виробниками, а саме між аналогічними товарами вирішальним фактором в цій боротьбі за споживача виступає зовнішній вигляд товару. Споживачі орієнтуються при виборі товару на форму упаковки, колір, малюнок на етикетці. Тому виробник перш ніж випустити в господарський обіг товар, проводить маркетингові дослідження, вивчає попит, працює над дизайном своїх виробів.
 
 
Для чого потрібно реєструвати промисловий зразок і як це можна здійснити?
Промисловий зразок є одним із об’єктів промислової власності, якому надається охорона в Україні.
Патент надає його власнику виключне право використовувати промисловий зразок за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів.
Будь-яке посягання на права власника патенту на промисловий зразок вважається порушенням, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством України. Таким порушенням визнаються дії з боку будь-якої особи щодо виготовлення, пропонування для продажу, введення в господарський обіг чи зберігання в зазначених цілях виробу, виготовленого із застосуванням запатентованого промислового зразка.
Охорона прав на промисловий зразок не надається автоматично. Для її отримання особа, яка бажає отримати патент і має на це право, повинна подати заявочну документацію до Українського інституту промислової власності, оформлену згідно з «Правилами складання, подання і розгляду заявки на видачу патенту України на промисловий зразок», затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від18 лютого 2002 р. №110.
Право на подання заявки має автор або роботодавець, але оформлення заявочної документації на промисловий зразок має певні правила складання та подання заявки і тому краще звернутися до фахівців з питань охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності і доручити їм оформлення заявочної документації. Саме такі фахівці є в Державному підприємстві “Львівський державний центр науково-технічної і економічної інформації”.
 
 
 
Які основні вимоги до заявки на промисловий зразок?
 
 
Заявка повинна містити:
  • заяву на реєстрацію промислового зразка.
  • зображення промислового зразка, комплект зображень виробу (власне виробу чи у вигляді його макета, або малюнка), що дають повне уявлення про його зовнішній вигляд;
  • опис промислового зразка.
  • документ про сплату збору за подання заявки, оформлений згідно з вимогами «Положення про порядок сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на винаходи, промислові зразки і знаки для товарів і послуг», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. №1716.


Завантажити тарифи на інформаційно-аналітичні послуги з питань промислових зразків

 Перегляди: 6942E-mail:«Жовтень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій