ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Оберіть мову статті: Українська English

Міжнародна cпівпраця України у сфері науки та технологій


В умовах глобалізації великого значення для позиціювання країни на високому рівні інноваційного розвитку має використання можливостей міжнародної співпраці. Серед таких факторів надзвичайно важливим є залучення зарубіжних інвесторів до розвитку вітчизняної інноваційної сфери (Стратегія інноваційного розвитку України на 2010–2020 роки в умовах глобалізаційних викликів).

Загальний огляд ситуації
Все швидше і швидше Україна перетворюється на дешевий центр висококваліфікованого розвитку програмного забезпечення. Така ситуація відображається у відносній величині експортованих ІКТ послуг (% від загального експорту послуг), яка зросла на понад 40%  з 2.5 до 3.6 за період 2000-2007 рр. (World Bank’s “ICT at a Glance” 2009, http://devdata.worldbank.org/ict/ukr_ict.pdf). Експортовані ІКТ послуги включають ІТ консультування, інтеграцію, програмне тестування та ін. Найбільшими компаніями в Україні вважають Люксофт, Міратех, Софтлайн, Софтсерв, Валідіо і ін. (Central and Eastern European Outsourcing Review 2007, http://hi-tech.org.ua/files/f121334609775.pdf). Багато з відомих на весь світ ІТ компаній – Майкрософт, Сан, ІВМ, Делл – також створили представницькі офіси в Києві для того, щоб отримати доступ до національного рику, який зростає.
Кілька середніх за розміром Європейських ІТ компаній визнали можливості України та розвинули стратегічні контакти, комерційні договори чи купили пакет акцій в Українських ІТ організацій.

Завдяки Національній доктрині розвитку освіти, розпочалася міцна співпраця між Українськими та Європейськими університетами. Характерно, що втілення доктрини привело до входження України до Болонської системи у травні 2005 р. (http://www.bologna-bergen2005.no).
Кожен з 28 найкращих університетів за звітом “Compass” беруть участь у міжнародних проектах з Європейськими партнерами. Більшість цих проектів присвячені навчанню студентів та молодих науковців в Європі, є також програми обміну студентами та програми для аспірантів.
Програми спільних начань (як н-д,TEMPUS http://eacea.ec.europa.eu/tempus/index_en.php) є дуже відомими серед Українських приватних університетів. Проте, зазвичай, результатом такої співпраці є виїзд кваліфікованих кадрів з країни. Молоді Українські спеціалісти з дипломом західного університету мають непогані шанси знайти роботу в ЄС чи Північній Америці.
Дуже мало співпрацюють між собою Українські університети та Європейські дослідницькі організації. Згідно з їхніми веб-сторінками тільки 16 з 28 Українських університетів, що посідають високі щаблі у рейтингах, були задіяні в будь-якому міжнародному ІКТ дослідницькому проекті протягом останніх років.

Проблематика
Якщо розглядати ситуацію в цілому, тепер ми розуміємо, що в загальному Українським компаніям не вистачає інформації про РП7-ІКТ програму та розуміння, навичок як саме ефективно брати участь в таких проектах. Більше того, кількість діючих ІКТ технопарків/бізнес-інкубаторів (н-д, технопарк при Інституті напівпровідників, Київ) є недостатньою. І ще одна проблема, Європа також замало знає про Україну та Українських експертів.

Вихід
В загальному, бачимо недостатню кількість інформації з обох, і Європейського, і Українського, боків. Саме тому, Львівський центр науково-технічної та економічної інформації (ЛьвівЦНТЕІ) створив веб-сторінку http://cstei.lviv.ua/ua/, на якій експерти виставляють інформацію стосовно різних проектів та конкурсів і ін. Більше того, ми володіємо великою мережею контактів, створюємо бази даних. Ми намагаємось показати можливості та потенціал Української сторони через наш Інтернет-ресурс та наші звіти. Ми ефективно поширюємо інформацію до цільових груп і завдяки вже зібраній інформації Європейські експерти можуть швидше познайомитись з Українськими реаліями та більш ефективно організувати роботу проекту.

Варто згадати, що Центр має величезний досвід в організації та проведенні тренінгів, інфо-днів, семінарів, ознайомчих заходів (в рамках 6РП). Багаторазово організовували закордонні подорожі Українських делегацій (найчастіше – в рамках співпраці з польськими партнерами). Сьогодні ми бачимо себе в ролі «моста інформації» між Європою та Українськими партнерами.
Наша організація була в числі перших, хто почав поширювати ідеї співпраці з Європейськими структурами в області науки та технологій. Першу допомогу ми отримали від Польського Національного Контактового Пункту Дослідницьких Програм ЄС (www.kpk.gov.pl).
Як Західно-Український регіональний контактовий пункт науково-технічної співпраці з ЄС, ЛьвівЦНТЕІ постійно надає практичну допомогу інноваційним малим та середнім підприємствам. Ми постійно моніторимо та аналізуємо документи ЄС і сфері науки та інновацій. На основі цих документів ми робимо висновки та рекомендації, які висилаємо нашому Міністерству, Академії Наук України, а також іншим організаціям та інституціям.
Ми належимо до ініціаторів отримання Україною статусу асоційованої країни в 7РП та підписання угоди між Україною та ЄС про співпрацю в програмі СІР.
Назагал, ми намагаємось зміцнити співпрацю у сфері науки та технологій і, таким чином, приблизити Європу до нас.
Оберіть мову статті: Українська English

Перегляди: 3527E-mail:«Липень 2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій