ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Роль науково-технічної інформації для інноваційного розвитку України


Виступ директора Львівського ЦНТЕІ, к.т.н. Яворського М.С. 30 червня 2010 р на слуханнях в Комітеті з питань науки і освіти Верховної Ради на тему «Стан та проблеми реалізації Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність та шляхи його вдосконалення»

Шановні колеги!
 
Якщо говорити про трикутник освіта-наука-інновації, то слід констатувати, що сьогодні, на жаль, відсутній дієвий зв'язок фундаментальних досліджень з прикладними розробками, дослідно-конструкторськими і технологічними роботами, виробництвом, підготовкою кадрів і ринком.
Відсутність систематизованої інформації про результати НДДКТР наукових установ і організацій, ВНЗ є одним із головних факторів низької ефективності інноваційних процесів в Україні.
 
У цьому зв’язку  для інформаційної підтримки усіх «акторів» науково-технологічної, інноваційної діяльності та трансферу технологій особливого значення набуває науково-технічна інформація (НТІ), яка повинна бути доступною широкому загалу громадян України. А науково-інформаційна діяльність  у процесі аналітико -синтезного опрацювання НТІ повинна класифікуватися як один із видів науково-технічної діяльності. Виходячи з цього, пропоную:
1.   Законодавчо закріпити те, що науково-інформаційна діяльність є різновидом науково-технічної діяльності, внісши зміни у Статтю 1  Закону (абзац 2. Науково-технічна діяльність – інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань у всіх галузях техніки і технологій. Її основними видами є (за текстом), а також науково-інформаційна діяльність та інші роботи, пов’язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання).
2.   Статтю 41 «Система науково-технічної інформації» Закону сформулювати наступним чином:
Для забезпечення прогресу науки та сприяння індивідуальній і колективній науково-технічній творчості в інтересах науково-технологічного та інноваційного розвитку суспільства, держава створює систему науково-технічної інформації (НТІ).  Функціонування і розвиток системи НТІ, як складової частини державної інфраструктури наукової та науково-технічної діяльності, регулюється законодавством України.
3.   Розглянути і прийняти Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про науково-технічну інформацію», проект якого вже опрацьований експертами і поданий у Верховну Раду.
4.   Реалізувати не на словах, а на ділі завдання і заходи з виконання Державної цільової економічної програми «Створення в Україні інноваційної інфраструктури» на 2009-2013 роки. (Постанова Кабміну № 447 від 14.05.2008р.)
Завдання № 2 «Створення на основі існуючої системи науково-технічної і економічної інформації державної системи інформаційно – консультаційної підтримки інноваційної діяльності, зокрема:
 
- інкубаторів для «вирощування» малих інноваційних фірм (старт-апів);
   - демонстраційних центрів з пріоритетних напрямків науково-технічної та інноваційної діяльності;
- інформаційних контактних пунктів із співпраці з ЄС та іншими зарубіжними країнами у сфері науки і технологій;
  -   осередків інтелектуальної власності і трансферу технологій.

   І ще один факт.
 У Державній цільовій програмі розвитку системи інформаційно-аналітичного забезпечення реалізації державної інноваційної політики та моніторингу стану інноваційного розвитку економіки (Постанова Кабміну № 439 від 07.05.2008р.) записано, що створення такої системи здійснюється на базі УкрІНТЕІ і регіональних ЦНТЕІ, що здатні забезпечити інформаційно-аналітичну, методичну, організаційну підтримку розвитку інноваційної діяльності та реалізації державної інноваційної політики.
 
    Потрібно, нарешті, проявити політичну волю,  і, спираючись на здоровий глузд , створити таку мережу! 

  І на завершення.
  Якщо неможливо виконати попередні урядові рішення,  то про це потрібно сказати відверто і дещо відмінити, а те, що можливо виконати, підкріпити ресурсами і зреалізувати!
   Необхідно всім усвідомити, якщо система НТІ вижила у складних умовах так званого «дикого капіталізму», то вона здатна у ХХІ столітті при певній державній підтримці ефективно працювати для побудови економіки знань в Україні! Перегляди: 2574E-mail:«Квітень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій