ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Знак для товарів і послуг


Основні визначення та функції
Це позначення , за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб. Об'єктом знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень. (Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»).
Однакові товари можуть виготовлятися різними виробниками і розповсюджуватися різними продавцями, але відрізнятися за якістю. Споживач може розрізняти їх, зокрема, за товарними знаками (знаками для товарів і послуг). В даному випадку товарний знак виступає гарантом якості товару або послуги.
Якщо підприємство продукує якісні товари (надає послуги) і зацікавлений в їх реалізації, тоді необхідно їх ідентифікувати, а саме проставляти його на своїх товарах, рекламувати, популяризувати, завдяки цьому отримувати прибуток.
 
 
Для чого потрібно реєструвати знак для товарів і послуг і як це можна здійснити?
 
 
Підприємство, приватні підприємці, фізичні особи можуть отримати виключне право на території України на позначення (словесне, зображувальне, комбіноване) тільки шляхом його реєстрації як знака для товарів і послуг. Свідоцтво надає його власнику право використовувати знак, виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди. Власник свідоцтва може передавати будь-якій особі право власності на знак повністю або відносно частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг, на підставі договору. Власник свідоцтва має право дати будь-якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання знака на підставі ліцензійного договору. Ліцензійний договір повинен містити умову про те, що якість товарів і послуг, виготовлених чи наданих за ліцензійним договором, не буде нижчою від якості товарів і послуг власника свідоцтва і що останній здійснюватиме контроль за виконанням цієї умови.
Для того, щоб одержати свідоцтво на знак для товарів і послуг необхідно подати заявку до Українського інституту промислової власності, оформлену згідно з «Правилами складання, подання і розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг», затвердженими наказом Держпатенту України від28 липня 1995 р. №116.
Строк дії свідоцтва становить 10 років від дати подання заявки і може бути продовжений за клопотанням власника свідоцтва щоразу на 10 років.
 
Які умови надання правової охорони знака?
 
 
Правова охорона надається знаку, який не суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі та на який не розповсюджуються підстави для відмови в наданні правової охорони.
 
 
Які основні вимоги до заявки на знак?
 
 
Заявка повинна стосуватися одного знака.
Заявка повинна містити:
· заяву про реєстрацію знака,
· зображення позначення, що заявляється,
· перелік товарів і послуг, для яких заявник просить зареєструвати знак відповідно до Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП),
· документ про сплату збору за подання заявки, оформлений згідно з вимогами «Положення про порядок сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на винаходи, промислові зразки і знаки для товарів і послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. №1716.Завантажити тарифи на послуги з питань торговельних марок
 Перегляди: 1607E-mail:«Квітень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій