ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

НАУКОВА ПРОГРАМА НАТО «НАУКА ЗАРАДИ МИРУ І БЕЗПЕКИ»: ОГЛЯД МОЖЛИВОСТЕЙ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ


Наведено короткий екскурс в історію та актуальні проблеми наукової програми НАТО «Наука заради миру і безпеки». Виділено механізми реалізації даної Програми, вказано на основні її пріоритети та перспективи участі українських заявників. Показано приклади успішної реалізації проектів за участю вітчизняних дослідників
Наукова діяльність НАТО (http://www.nato.int/science) , зазнавши реструктуризації близько року назад, зберегла свої ключові пріоритети: захист від тероризму та подолання інших загроз безпеці і здійснюється під егідою програми «Наука заради миру та безпеки» (Science for Peace and Security – SPS). Cпівробітництво в рамках зазначеної програми напрямлене на вирішення стратегічної мети Північно-Атлантичного Альянсу – партнерство, яку для налагодження зв’язків між науковцями та експертами з країн-членів НАТО, країн-партнерів НАТО та країн Середземноморського діалогу шляхом проведення семінарів, тренінгів, інших багаторічних проектів.

За довгий час існування програма виробила сталі та гнучкі механізми надання грантів. Учасники програми, які отримали фінансування під егідою НАТО отримали можливість залучити для своїх досліджень додаткові ресурси, що призвело до формування іміджу SPS, як каталізатора передових наукових досліджень.

Програма SPS окрім суто наукового аспекту демонструє налагодження конструктивної співпраці між НАТО та країнами-партнерами. Сприяють цьому відповідні засоби комунікації: виставки на сайті НАТО, оновлення історій успіху, особливості інтернет-телебачення SPS. Окрім того, дана програма спрямована на сприяння розвитку регіонального співробітництва на основі наукових проектів та заходів.

 
Як показав час, наука завдяки своїй універсальності та залежності від міжнародних угод, консорціумів, мереж, стала ефективним засобом міжнародного спілкування. Весь обсяг знань і навичок, отриманий у таких мережах, може і повинен бути використаний для вирішення існуючих проблем безпеки, з якими стикаються НАТО та країни-партнери. Науковці ж при цьому мають унікальну можливість вирішувати проблеми безпеки через таке співробітництво, особливо між різними країнами та регіонами.

Слід зазначити, що немає окремих вибраних галузей науки, які підтримуються науковим комітетом НАТО. За час існування
SPSбули підтримані: сталий розвиток на регіональному та глобальному рівнях, підвищення чистоти промислових виробництв, екологічне співробітництво, оцінка ризику техногенних аварій, екологічна система управління в збройних силах, захист водних ресурсів та управління ними, моделювання забруднення повітря та перенесення шкідливих речовин через кордони, енергозбереження та альтернативні джерела енергії, насамперед біоенергетика, інформаційні технології та їх використання для розвитку бізнесу, інформаційні та телекомунікаційні технології в науці й освіті, конверсія та реструктуризація, розробка методів швидкого виявлення складних хімічних складів, включаючи компоненти хімічних засобів ураження і вибухових речовин, розвиток середнього та малого бізнесу (
http://blog.liga.net/user/vzadorskiy/article/6578.aspx#comments)

Дана стаття підготовлена Л.Никируєм, 

експертом проекту   "Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу".
Інформація про проект розміщена за посиланням:

http://cstei.lviv.ua/ua/item/689

Мітки: науково-освітні програми

Перегляди: 2264E-mail:«Листопад 2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій