ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Європейські проекти підтримки інновацій в Україні


Пропонуємо звернути увагу на результати проектів ЄС технічної допомоги, а також на деякі проекти 7РП, в яких розглядаються окремі питання співпраці України з ЄС в інноваційній сфері.
Протягом 2009-2011 років виконувались  в Україні чотири проекти ЄС технічної допомоги:
 1. Офіс спільної підтримки інтеграції України до європейського дослідницького простору, http://jso-era.org ;
 2. Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні, http://innopolicy.com.ua; 
 3. Підтримка наукоємних та інноваційних підприємств, а також трансфер технологій у бізнес в України, http://innoenterprise.com.ua
 4. Розробка фінансових схем та інфраструктури для підготовки інновацій в Україні http://inno-ukraine.com
 
Цілі першого проекту (http://jso-era.org):
 • Підвищити рівень громадської обізнаності про діяльність ЄС у сфері досліджень, розробок і технологій, зокрема про 7-му Рамкову програму фінансовану ЄС, шляхом надання інформаційної та технічної допомоги з методики програми, забезпечення координації та/або комплементарної реалізації науково-технологічних пріоритетів, визначених у процесі різноманітних політичних діалогів з Україною.
 • Підвищити можливості українських наукового та бізнес-співтовариств для інтеграції в європейські мережі, що підтримують інновації та комерціалізацію результатів досліджень і розробок.
 • Забезпечити зміцнення потенціалу та інституційного розвитку Міністерства освіти і науки України.
 • Стимулювати участь українських установ, що здійснюють дослідження та розробки, а також підприємства малого та середнього бізнесу в програмах ЄС у галузі інновацій і трансферу технологій.
 
Другий проект (http://innopolicy.com.ua) здійснювався в Україні задля сприяння формулюванню української політики в сфері інновацій і досліджень на державному та регіональному рівнях, підтримки вдосконалення законодавчого та нормативного середовища в сфері досліджень та інновацій та прав інтелектуальної власності в Україні у відповідності з передовим європейським досвідом. Проект також підтримував державні департаменти в Україні, що займаються питаннями інновацій та інтелектуальної власності. 

Метою третього проекту
(
http://innoenterprise.com.ua) є стимулювання інноваційної діяльності українських фірм шляхом подолання розриву між дослідженням і виробництвом і стимулювання передачі технологій в межах національної і глобальної економіки.
 
Специфічні завдання проекту:
 • Розвиток інфраструктури передачі технології і посередницьких організацій підтримки інновацій
 • Розвиток наукових центрів, підтримка створення дослідниками дочірніх компаній дослідницьких установ та заснування нових інноваційних компаній
 • Запуск справжніх технопарків і інноваційних кластерів як інструментів передачі інновацій та технологій до регіонів
 • Заснування диверсифікованих тренінгових структур і підготовка інноваційних менеджерів
 
Пілотні регіони проекту:
Головні пілотні регіони:
 • Київ та Київська область
 • Полтавська область
 • Автономна Республіка Крим
Другорядні пілотні регіони:
 • Харків
 • Донецьк
 
Четвертий проект (http://inno-ukraine.com)спрямований на покращення умов фінансування науково-дослідницької та інноваційної сфери в Україні шляхом створення спеціалізованих фінансових інструментів – таких, як фонд венчурного капіталу, призначений для цільової підтримки інноваційних та технологічно-орієнтованих компаній, а також двох фондів гарантування кредитів, котрі будуть створені у формі пілотних проектів у двох регіонах країни. Головний фактор успіху має полягати у тісній співпраці між фінансовими інституціями ЄС та України.
 
Результати проектів в першу чергу орієнтовані на підвищення інституційної здатності бенефіціарів у сфері інновацій. Бенефіціарами були Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, Держкомпідприємництво, Держінвестицій. Більшість команд проектів мали труднощі у комунікаціях з своїми бенефіціарами, в т.ч. і через адміністративну реформу та реорганізацію міністерства і відомств в Україні.
 
Петро Смертенко, національний координатор програми EUREKA, підкреслює що для українських організацій значення цих проектів полягає у створенні трьох пакетів знань: інформаційного, ментального та практичного. Інформаційний пакет надає повну інформацію про європейські підходи до вирішення проблем інновацій у країнах – членах ЄС. Ментальний пакет пропонує змінити внутрішні – як державні, так і особистісні – підходи та розуміння інновацій та ринку інновацій. Практичний пакет надає інструменти виходу на інноваційні ринки, написання та подання проектних пропозицій, залучення до виконання спільних європейських проектів.
Корисно ознайомитись з результатами проектів, особливо з публікаціями і рекомендаціями.
 
 
 
Корисними для українських організацій є також матеріали проектів 7РП:
 • IncoNet,http://www.inco-eeca.net/en/121.php, підготовлено білу книгу з розвитку співпраці з сфері досліджень та інновацій, національний звіт;
 • BILAT-UKR,http://www.bilat-ukr.eu, розвиток співпраці України з європейським дослідницьким простором;
 • кластер проектів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій,  
  http://www.eeca-ict.eu,  розміщено матеріали трьох попередніх проектів РП7 у сфері ІКТ (SCUBE-ICT, EXTEND, ISTOK-SOYUZ) та інформація про новий актуально діючий проект FP7-ICT PICTURE.  
Проекти підтримують діалог українських ключових структур у сфері науки та досліджень з європейськими організаціями, сприяють виробленню спільної політики дій та узгоджених заходів, сприяють розвитку контактів інших структур та імплементації в Україні прикладів та моделей підтримки інновацій за європейськими стандартами. 

Мітки: підготовка проектів інновації науково-освітні програми

Перегляди: 4124E-mail:«Листопад 2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій