ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Оберіть мову статті: Українська English

Чи зможуть наукові ІКТ-центри України та провідні ІТ-фірми стати партнерами європейських консорціумів у нових конкурсах FP7-ICT?


Національний контактний пункт Сьомої рамкової програми ЄС "Інформаційні та комунікаційні технології", який створено на площадці Львівського центру науки, інновацій та інформатизації, розпочинає серію консультаційних публікацій з метою надання допомоги провідним українським організаціям у підготовці проектів на для подання на нові конкурси FP7-ICT
Сфера ІКТ в Україні небезпідставно вважається одним із важливих сфер, де Україна має конкурентні позиції на світових ринках. Для підвищення конкурентоздатності та стимулювання розвитку бізнесу у цій сфері пропонується спеціальне пільгове оподаткування та інші заходи.
 
Сьогодні, 17 травня, в усьому світі відзначається Міжнародний день електрозв'язку та  інформаційного суспільства.
 
Ми пропонуємо науковим центрам, університетам, провідним фірмам звернути увагу на доцільність участі у європейських науково-дослідних проектах і програмах у сфері ІКТ. Без власних наукових розробок, розвитку наукових шкіл, створення власних брендів ІКТ сфера України ризикує надовго залишитись тільки одним із центрів аутсорсингового програмування. Окрім того, занепад власних наукових шкіл може швидко призведе до зменшення якості випускників університетів і відповідно це стане обмежуючим фактором для розвитку ІТ-фірм.

Участь у проектах 7РП це не тільки можливість отримати додаткове фінансування для розвитку нових досліджень, але й шанс стати видимим  гравцем на  європейському дослідницькому просторі і відповідно збільшити капіталізацію власного науково-технічноого потенціалу.

З іншого боку, Україна проголосила власні пріоритети розвитку ІКТ і частина цих пріоритетів  є близькими до європейських ІКТ-пріоритетів.  Для розвитку України також доцільно, щоб наші наукові колективи  проводили дослідження на європейському рівні, а участь у європейських проектах безперечно сприяє цьому.

Для ІТ-фірм можливість отримати додаткові фінансові ресурси  мабуть не є визначальним мотивуючим чинником для  участі  у науково-дослідних проектах 7РП. Але ті фірми, які володіють стратегічним мисленням, розуміють важливість доступу до джерел генерації та розробки прототипів нових технологічних рішень, які пізніше можуть бути перетворені у бізнес-продукти.
 
 
Коротка інформація про майбутні конкурси FP7-ICT
Відповідно до проекту робочої програми у 2012 будуть оголошені ще два конкурси із загальною сумую фінансування майже в 1 млд євро:
Call 10, Дата оголошення: 19/07/2012, кінцевий термін подання проекту 13/01/2013
Call 11, Дата оголошення:  18/09/2012, кінцевий термін подання проекту  16/04/2013
Остаточні цифри будуть оприлюднені в день оголошення конкурсу,
 
Ми рекомендуємо не чекати на оголошення конкурсу, а  розпочати активну роботу з аналізу інформації, підготовки проектних ідей та пошуку партнерів для спільних проектів.  
 
Стратегічний план нової робочої програми ІКТ передбачає:  
  • Довести до фінального результату ініціативи, які були розпочаті 6 років тому (мережі інфраструктура, третя фаза робіт з майбутнього Інтернет, нова генерація систем для медицини)
  • Підготовка до старту Horizon 2020 (інтеграція технологій і аплікацій для створення нових типів комп'ютерних систем)
  • Ширше залучення МСП
  • Формування розширеної міждисциплінарної  програми розвитку ІКТ  у різних сферах
  • Розвиток  базових ІКТ технологій та інфраструктури:
  • Новий етап використання ІКТ для вирішення основних соціально-економічних проблем суспільства:
 
Для  більш детального  ознайомлення з окремими пріоритетами, надання консультацій, обговорення проблематики, дискусій, рекомендацій буде використовуватись блог "Європейські та українські інновації", який веде Іван Кульчицький
 
Веб-сторінка  блогу: http://innovation-ukraina.blogspot.com
 
17 травня розміщена публікація про підготовку проектів у за напрямком електронного урядування:

Мітки: підготовка проектів конкурс проектів інновації науково-освітні програми
Оберіть мову статті: Українська English

Перегляди: 63398E-mail:«Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій