ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Оберіть мову статті: Українська English

Оголошено нові конкурси 7РП – план дії з підготовки проектних пропозицій


10 липня 2012 року Європейською Комісією опубліковано нові конкурси у рамках всіх підпрограм 7РП: "Співробітництво" (Cooperation), "Люди" (People), "Ідеї" (Ideas), "Можливості" (Capacities). Пропонуємо ознайомитись з нашими рекомендаціями.
Шановні колеги!
 
Детальна інформація щодо конкурсів розміщена на сайті для учасників РП7 ParticipantPortalhttp://ec.europa.eu/research/participants/portal/page/calls
 
Оголошені конкурси є практично останніми конкурсами Сьомої Рамкової програми ЄС. На початку 2013 буде ще оголошено останній конкурс  (Call11) за напрямком інформаційно-комунікаційні технології. Наступна Програма Горизонт 2020 починається з 1 січня 2014 року.
 
Загальна сума фінансування за оголошеними 10 липня конкурсами складає 8,1 млд. євро і найбільшою за весь період 7РП. Це значно збільшує шанси наукових команд з різних країн, в  т.ч. і з України.
В останніх конкурсах особливу увагу також звернено на участь малого і середнього бізнесу (SME). Очікувана фінансування SME складає біля1,2 млд. євро, з яких 970 млн.євро в рамках різних тем підпрограми "Співробітництво" (Cooperation),а 250 млн.євро в рамках  конкурсу "Дослідження на користь МСП" ('Research for the benefit of SMEs"), який є частиною підпрограми "Можливості" (Capacities).
 
Ми рекомендуємо Вам уже зараз розпочати підготовку міжнародних проектів, а саме
  1. Ознайомитись з оголошеннями про конкурси та новими робочими програмами конкурсів.
  2. Сформувати проектні та дослідницькі профілі за вибраними тематичними напрямками 7РП, які передбачено фінансувати відповідно до нових робочих програм.  
  3. Проаналізувати наявні у Вас міжнародні контакти з точки зору можливостей сформувати міжнародні консорціуми.
  4. Представити наявним та потенційним партнерам Ваші можливості виконання науково-дослідних робіт за тематиками, які планується фінансувати у нових конкурсах 7РП.
  5. Активно підтримувати комунікацію з партнерами та використовувати наявні інструменти підтримки участі (мережу національних контактних пунктів, сервіси Cordis та інших інформаційних систем)
  6. Ознайомитись з інформаційними публікаціями проекту Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу”, який виконується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.  В інформаційних матеріалах проекту надано актуальну інформацію щодо тематик конкурсів, правил участі, пошуку партнерів. http://cstei.lviv.ua/ua/item/752
 
 
Крок 1. Переглянути оголошення про конкурс та тематичні пріоритети, які планується фінансувати.
Оголошення про конкурс розміщені на сайті для учасників РП7 ParticipantPortalhttp://ec.europa.eu/research/participants/portal/page/calls
 
Зверніть увагу, що конкурсів оголошено дуже багато і ля перегляду всіх конкурсів слід переглянути декілька екранів  інформації, вибираючи опцію NEXT.
Оптимальним варіантом перегляду оголошень про конкурс є вибір підпрограми  Cooperation, People, Ideas, Capacities (це верхні кнопки на сторінці).
Наприклад, якщо ви виберете підпрограму Cooperation
то на сторінці будуть відображені основні пріоритети цієї програми, і далі, Ви уже можете вибрати конкурси за тим пріоритетом, який Вас цікавить.
 
Після вибору окремого конкурсу, наприклад ICT Call 10,
http://ec.europa.eu/research/participants/portal/page/cooperation?callIdentifier=FP7-ICT-2013-10 Ви отримаєте можливість завантажити для  ознайомлення від 10 до 20 файлів.
 
Спочатку доцільно ознайомитись з оголошенням про конкурс (Call Fiche) та робочою програмою (WorkProgramme).
У робочих  програмах Ви зможете знайти деталізований опис кожного пріоритету, зверніть також увагу на види проектів, які будуть фінансуватись (IP/STREP, NoE, CSA):
·   IP – широкомасштабні інтегровані проекти
·   STREP – малі та середні цільові дослідницькі проекти
·   NoE – мережі досконалості
·   CSA – координуючі та підтримуючі дії

Якщо, після ознайомлення з робочою програмою, Ви бачите, що у ній є певні пріоритети, які близькі до тематики науково-технічної діяльності Вашої організації, Вас особисто чи Ваших колег, то тоді доцільно визначитись щодо  Ваших намірів взяти участь у підготовці і поданні проекту на конкурс, який буде оголошено.
Щоб зрозуміти, що треба викласти у проектній пропозиції доцільно завантажити відповідну Інструкцію (посібник) для аплікантів (Guide for applicants), які є рзними для різних видів проектів (IP, STREP, NoE,CSA-CA).
 
Якщо  Ви вирішили взяти участь у нових конкурсах 7РП, то слід  діяти негайно. Для спочатку доцільно:
  • проаналізувати попередні напрацювання на європейському рівні за напрямками конкурсу;
  • визначитись з колом можливих партнерів в  України та за її межами;
  • узгодити з колегами основні проектні ідеї;
  • знайти координатора проекту та підготувати і подати разом з партнерами проектну заявку.
 
Крок 2. Провести аналіз наявних досягнень у вибраній тематиці.
 
При поданні проектної заявки Вам слід буде показати очікувані переваги Вашої пропозиції перед уже наявними розробками. На жаль, досить часто українські організації недостатньо знайомі з роботами європейських організацій та ще не мають необхідного досвіду участі у проектах 7РП.
 
Ми рекомендуємо використати в якості базового джерела інформації використати Веб-сторінки основних тематичних напрямків 7РП: Перехід на ці сторінки можна здійснити з основного адреса 7РП:
 
Для перегляду Веб-сторінок програми Cooperation використовуйте посилання:
Справа на цій сторінці розміщено Веб-посилання на основні тематичні напрямки цієї програми. Наприклад, напрямку ІКТ відповідає посилання  http://cordis.europa.eu/fp7/ict/home_en.html
 
Інформаційні структура  (перелік пунктів і гіперпосилань)  на Веб-сторінках сторінках тематичних напрямків є різною. Слід звернути увагу на інформаційні розділи в яких представлено попередні дослідження, стан справ, перелік проектів (каталоги попередніх проектів),  програми досліджень, аналітика, анонси інформаційних днів та семінарів  і т.д.
 
В результатів роботи на цьому етапі Ви зможете сформувати уявлення у своєї команди про види європейських проектів, ознайомитись з прикладами проектів  за Вашою тематики, а також отримати інформацію про європейські команди, які мають досвід участі у 7РП.
 
Таким чином, проведена робота сприятиме формулюванню потенційних проектних ідей та визначенню першого кола потенційних зарубіжних партнерів для нового проекту 7РП. 
 
Крок 3. Підготовка опису проектних ідей та пошук партнерів.
 
У більшості конкурсів 7РП українська організація може брати участь за умови, що в консорціум уже входять три партнера з різних країн членів ЄС чи асоційованих членів 7РП. Це типове правило 7РП і воно не створює значних обмежень, адже в реальні консорціуми зазвичай входить більша кількість партнерів ніж 3-4 організації.  Є також спеціалізовані конкурси для країн ICPC, до яких входить і Україна. У цих конкурсах мінімальний склад консорціуму – це два учасники з різних країн ЄС та асоційованих членів та  два учасники з різних країн ICPC.
 
Проаналізуйте чи Ви маєте достатній потенціал, щоб виконувати роль координатора. Правила 7РП не забороняють представнику третьої країни (якою є Україна) виконували роль координатора, але треба мати реальні підстави для аргументації перед ЄС щодо Вашої здатності виконувати таку роль. Тут серйозним аргументом може бути Ваш попередній успішний досвід участі у 7РП.
 
Швидше за все українська організація буле входити у консорціум у ролі партнера. Це означає, що для входження у проектну заявку 7РП Вам слід зацікавити кількох європейських партнерів Вашою власною проектною ідеєю, або Ви знаходите достатні аргументи перед партнерами з ЄС, що Ви можете стати корисним партнером у реалізації їх проектної ідеї.
 
На практиці, Ви можете поєднувати дві тактики діяльності – просувати власну проектну ідею та  спробувати зацікавити описом Вашого досвіду для реалізації проектних ідей інших організацій.
 
Один з найкращих варіантів – це Ваша особиста участь у провідних європейських подіях з тематики 7РП, які відбуваються в Європі, в т.ч. в інформаційних днях з окремих пріоритетів, які проводила ЄК. 
 
Наприклад, Інформацію про актуальні та минулі події у сфері ІКТ  можна переглянути за посиланням:
(Примітка - внизу цієї сторінки є опція перейти на Past events)
Якщо  Ви не змогли взяти участь у інформаційних днях, які проводила ЄК, то використайте опцію Past events для перегляду інформації про такі дні (Information day). Перейдіть на сторінку відповідного інформаційного дня і Ви зможете отримати інформацію про список учасників, їх пропозиції і презентації. Це важлива інформація для Вас, щоб визначитись кому адресувати власні пропозиції.
 
 
Підготуйте два види інформації про себе: опис проектних ідей та опис профілю Вашої дослідницької групи. Опис профілю повинен відповідати тематиці конкурсу.
 
Для розміщення Вашої інформації та пошуку партнерів пропонуємо використати наступні інформаційні ресурси:
Сервіс CORDIS з пошуку партнерів.
Competence platform EECA
Проект Ideal-ist
Професійну групу  «Україна та 7 Рамкова Програма» (Ukraine and Framework Programme Seven)
(
http://www.linkedin.com/groups?mostPopular=&gid=3190039 )
Мережа національних контактних пунктів України: 
 
В мережі LinkedIn, окрім групи "Ukraine and Framework Programme Seven", Ви можете ввійти в інші групи, наприклад, Framework Programme Seven (FP7)
Ця група має різні підгрупи, в т.ч. FP7 Information and Communication Technologies (ICT)
 
У цих групах Ви можете розміщувати свої власні пропозиції, а також приймати участь в обговоренні пропозицій інших фахівців.
 
Примітка. До організації діяльності, яка представлена в описі кроку 3, слід віднестись дуже відповідально. Бажано залучити колег та працівників, які володіють англійською мовою та організувати процес активної комунікації на цьому етапі. Якщо Ви будете відповідати на листи електронною поштою довше ніж на протязі 24 годин, то це значно зменшує Ваші шанси стати партнером міжнародного консорціуму.
 
 
Крок 4. Підготовка і подання проектної заявки.
 
На даному етапі важливо розуміти фінансово-організаційні принципи підготовки проектів для 7РП.  Бюджет формується фактично знизу вверх, при тому, що весь консорціум не повинен  перевищити верхню планку, яка може бути встановлена для бюджету всього проекту. Основою розрахунку бюджету є робочий план виконання проекту. Визначаються основні робочі пакети (задачі) проекту та об’єм робочого часу для виконання кожного пакету (задачі). Також визначаються завдання кожного партнера і об’єм робочого часу для виконання даних завдань. Об’єм робочого часу вимірюється у людино-місяцях.  Вас запитають про розмір оплати людино-місяця у Вашій організації.  Не вдаючись в деталі, можемо повідомити, що з наявної практики підготовки проектів розмір оплати людино-місяця у розмірі від 1000 до 1500 євро буде сприйнято з розумінням вашими європейськими партнерами.
 
Решта витрат  (подорожі, веб-сайти, друк матеріалів, проведення конференцій. семінарів, закупівля обладнання та матеріалів)  оцінюються традиційними чином на основі оціночної вартості таких дій.
 
Рекомендуємо Вам уникнути двох видів ризиків:
заниження оцінки робочого часу для виконання вашої частини роботи, в результаті  чого Вам буде важко виконати свою частину проекту при недостатньому об’ємі фінансування;
прояву недостатнього розуміння з Вашої сторони формально-правових процедур підготовки та виконання проекту, що може викликати перестороги у координатора та в інших партнерів сумніви у Вашій здатності забезпечити належний рівень менеджменту проекту (дотримання всіх фінансових правил, забезпечення звітності різного виду  і т.д.). Кожний координатор прагне уникнути "слабих ланок" у своєму консорціумі.  Для більшості координаторів зручніше працювати тільки з партнерами з країн ЄС в одному правовому полі, ніж вникати у пояснення наших організацій, "що нам це не дозволяють", "так ми не можемо зробити" і т.д.
 
За правилами ЄС, необхідно, щоб організація, яка має намір брати участь у підготовці проектної пропозиції, була зареєстрована на Research Participant Portal: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/page/home і отримала Ідентифікаційний Код Учасника -  Participant Identification Code (PIC)
 
Пояснення щодо отримання PIC-коду наведені за посиланням:
 
Додаткова інформація про консультації та допомогу у підготовці проектів.
 
Свої запитання Ви можете надсилати нам на електронну пошту ivanppp@cstei.lviv.ua 
Ви також можете задати запитання по телефону 050 9292396.
Ми з Вами також можемо домовитись про консультацію у нас в офісі, або про телеконсультацію за допомогою сервісу SKYPE (Skype ID – kulivan)
Окремі коментарі та поради з підготовки проектів я буду публікувати у своєму блозі: 
http://innovation-ukraina.blogspot.com 
 
В наступних статтях на нашому сайті буде розміщуватись інформація про різні заходи в країнах ЄС та в Україні. Участь у цих заходах сприятиме пошуку партнерів та підготовці проектів.
 
Бажаємо успіху і запрошуємо до співпраці.
 

Мітки: підготовка проектів конкурс проектів інновації науково-освітні програми
Оберіть мову статті: Українська English

Перегляди: 4374E-mail:«Вересень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій