ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ЛЬВІВ, УКРАЇНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська радаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Оберіть мову статті: Українська English

Шенгенські візи у Генконсульстві Польщі у Львові


Наша організація за останні два роки організувала виїзди більше 150  представників українських вчених, підприємців, студентів, держслужбовців та інших категорій громадян до Польщі та до інших країн ЄС. Це були поїздки на конференції, форуми, програми навчання та обміну, бізнес-делегації, індивідуальні виїзди у малих групах.
Тому ми мали змогу наглядно на практиці бачити, як відбуваються зміни у оформленні віз у консульствах Польщі у всіх містах України та в консульствах інших європейських країн.
У 2007 році ми мали можливість позитивно відзначити роботу консульського відділу у Львові, який за день оформляв більше тисячі різних віз, у той же час, як наші колеги стояли у черзі у Харкові, де за день оформляли 25-30 віз.  Останні місяці 2007 року відзначились також зростанням черг у Києві, через проблеми з візами частина потенційних учасників були змушені відмовитись від своїх планів. Найменші черги були в Одесі, чим почали користуватись наші туристичні фірми, частина з яких використовували варіант оформлення віз через консульство в Одесі.
У 2008 році, як усім відомо, Польща долучилась до Шенгенської угоди і великій кількості наших громадян стало необхідним оформляти візи заново. З однієї введення Польщею Шенгенських віз розширило світ для значної частини жителів Західної України, адже тепер, отримавши візу у консульстві Польщі, стало можливим подорожувати цією Європою.
Черги біля консульського відділу Генконсульства Польщі у Львові почали збільшуватись уже з січня 2008 року, досягнувши свого піку у червні 2008 року.
Проблеми також появились із збільшенням кількості бажаючих отримати робочі візи – це національні візи Польщі, які дають можливість більш тривалого перебування на території Польщі.  В кінці травня біля консульського відділу появились стривожені роботодавці з Польщі, адже робітники, яким вони надіслали запрошення уже не могли самостійно отримати візи – перестала працювати реєстрація через Інтернет, а ті, щасливці які зареєструвались могли розраховувати на отримання візи тільки в кінці липня чи на початку серпня.
Спроби вирішити проблему.
Дана ситуація чітко відображає відношення державних структур до вирішення проблем своїх громадян. Є просте питання чи необхідно нашим громадянам допомогти у вирішенні проблеми віз? Питання напевно риторичне. Але деякі політичні сили на цьому спробували збільшити свій капітал, організувавши акції протесту. Тільки незрозуміло проти чого. Проти того, що консульство у Львові видає найбільше віз із всіх консульств європейських держав в Україні? Чи проти того, що наші люди змушені стояти у черзі у важких умовах – рядом іде будівництво нового приміщення консульства, відсутні біотуалети , рядом проїжджа частина вулиці. Якщо хочете помогти нашим громадянам, то треба було апелювати до наших міських депутатів, для яких міжнародні закони не писані і які кілька років не могли зрозуміти, що так званий інвестиційний внесок не прийнято брати з дипломатичних установ.
Як же чинять поляки?. Виникла проблема для їх роботодавців, то вони організували запис черги роботодавців на подачу документів й процес нормалізувався у рамках можливого.
У то й же час протягом 2007-2008 років ряд газет організували скандальні публікації про проблеми біля консульства. Ці публікації користі дали мало, будки підприємців біля консульства, як стояли, так і стоять. Вартість реєстрації в Інтернеті ще на початку 2007 року складала 5 грн, а у 2008 році уже дійшла до 100 доларів США.
Тепер з 1 серпня поляки планують видавати Шенгенські візи у орендованому приміщенні по вул.Сміливих (бічна Сахарова) http://presstime.com.ua/news/view/27587.html . Не планується реєстрації через Інтернет та запису фірм, тільки жива черга. Таким чином консульство планує уникнути різних спекуляцій та звинувачень у корупції, але на мою думку, в українських реаліях таке рішення призведе ще до гірших наслідків. Появиться зошит (журнал, листок і т.п.) запису черги, самі наші громадяни будуть продавати місця в черзі, не виключено, що опіку над чергою візьме група активних громадян спортивної статури. Як в таких умовах будуть вирішувати науковці, викладачі важко сказати. У нас планується у жовтні виїзд групи працівників місцевого самоврядування на навчальний візит у Польщу, а також дві делегації на наукові форуми у Польщі.  Сподіваємось, що і консульство і наша влада побачать необхідність впорядкування черги біля консульства цивілізованими методами.  Прикладом може бути робота консульського відділу Посольства Німеччини у Києві.
До останнього часу ми вирішували проблему віз шляхом стояння в черзі на прийом до керівника консульського відділу, який на основі наших запрошень давав дозвіл на оформлення віз для членів делегації. А тепер, згідно нових вимог, кожен член делегації повинен подавати документи особисто.
Думаю, що ми разом з іншими структурами, які співпрацюють з польськими організаціями будемо ініціювати чергову зустріч з керівництвом Генконсульства Польщі для врегулювання ситуації.
Шановні колеги, у коментарях до даної статті, пропонуємо Вам подавати свої пропозиції щодо налагодження процесу оформлення віз, а також приводити приклади процесу отримання Вами шенгенських віз у консульствах різних держав.
 
Довідково.
На сайті:   

http://lwowkg.polemb.net консульства Польщі у Львові розміщено перелік документів для оформлення віз. Рекомендуємо врахувати, що достатньо однієї фотографії, обов’язково зробіть копію медичної страховки

 


Оберіть мову статті: Українська English

Перегляди: 8848E-mail:«Березень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031Статті на сайті: 929
Активні користувачі: 2913
Карта сайту RSS Календар подій