Автоподорож: переваги та недоліки и коттеджи в финляндии у границы

Сьогодні майже у кожного є автомобіль. І не дивлячись на пробки, витрати на паливо і штрафи, багато хто не хоче розлучатися зі своїм «конем» ні на хвилину. Пояснення такому, на перший погляд, нелогічного поведінки просте: автомобіль - Ваша зона комфорту, яку ніхто не може порушити. Саме тому більшість автовласників і у відпустку відправляються на своєму автомобілі.

Так, дійсно, головне і незаперечна переваги автопутешестія - свобода. Ви не залежите від маршрутів туроператора, від розкладу руху наземного транспорту, від затримок авіарейсів і так далі. У подорожі на своєму автомобілі Ви - сам собі господар: хочете - плануєте маршрут, хочете - зупиняєтеся в місті на 2 дні, хочете - на тиждень, а можна взагалі їхати світ за очі. Безумовно, все це дуже заманливо. Однак у медалі є й зворотний бік - витрати. Якщо Ви вирушаєте подорожувати на автомобілі, не розраховуйте заощадити. Враховуючи витрати на паливо, платні дороги і, можливо, оплату штрафів, витратите Ви стільки ж, як якби їхали відпочивати з туристичної фірми, а може, й більше. Що тут говорити, за задоволення треба платити.

Важливий пункт при плануванні подорожі на автомобілі - страховка. Точно так само, як Ви страхуєте своє життя на час перебування закордоном, необхідно застрахувати і машину. У народі страховка на автомобіль для виїзду закордон називається «Зелена карта». Така назва поліс отримав завдяки бланку зеленого кольору. «Зелена карта» повинна бути у кожного автомобіліста в обов'язковому порядку: її наявність перевірять у Вас на кордоні, а також вона покриє витрати на ремонт, якщо трапиться аварія.

Багато подорожують на машині не тільки тому, що вона дарує свободу, але й тому, що вважають справжнім задоволенням покататися по бездоганним європейським автобанах. На жаль, іноді очікування туристів не виправдовуються. Наприклад, в Німеччині та Австрії по всій території країн дійсно Ви будете їхати по автобанах, місцями навіть без обмеження швидкості. Тут любителі гострих відчуттів відчують себе в своїй тарілці. Проте в тій же Польщі, не дивлячись на постійне поліпшення якості доріг і будівництво автобанів, багато доріг досі залишають бажати кращого, а на деяких ділянках і зовсім доведеться плентатися зі швидкістю 40 км / ч.

Ще один неприємний момент, пов'язаний з автоподорож, буде підстерігати Вас на митниці. Це - черги, стояти в яких можна як одна година, так і цілу добу. Звичайно, ризик втратити багато часу на митниці підвищується під час сезону, коли таких же автолюбителів, як Ви, дуже багато. Проте, трапляються великі затримки на митниці не рідко. Одна з причин - безліч громадян ЄС, які перетинають кордон країн СНД тільки для того, щоб купити дешеві товари. Останнім часом на багатьох митницях намагаються вирішити цю проблему, практикуючи попередній запис на перетин кордону, але поки тільки в тестовому режимі. Тому треба бути готовим до форс-мажору.

Якщо Ви цінуєте свободу найбільше, то, безсумнівно, автоподорож - Ваш вибір. Але якщо Ви не готові прийняти на себе всю відповідальність за непередбачені ситуації і спустити кругленьку суму тільки на паливо, можливо, Вам варто віддати перевагу туристичним фірмам, які хоч і не дають повну свободу вибору, але вирішать за Вас будь-які труднощі і впораються з нестикуваннями.

Похожие страницы: