Мальдіви. Відпочинок на Мальдівських островах.

Наша компания "Prof Building" предлагает вашему внимаю свои профессиональные услуги по ремонту квартир, ремонт квартир с нами сделать легко, качественно и доступно. Наши специалисты учтут все ваши требования и пожелания, мы гарантируем надежность и качественность.

Мальдіви - це архіпелаг більш ніж з 2000 островів, розташованих на південний захід від острова Шрі-Ланка (Цейлон), приблизно в 600 км від нього. Архіпелаг являє собою витягнуту на 800 км смужку з 26 атолів. Точне число островів невідомо. Деякі з них або зникають в результаті ерозії, розмивання, діяльності людини. Інші виникають.

Населені трохи більше 200 островів, більше 90-ти з яких представляють собою острова-готелі. Ці острови віддані урядом в оренду підприємцям саме під будівництво готелів. На заселення острова насамперед впливає наявність на ньому прісноводного джерела. Хоча з удосконаленням опріснювачів це обмеження поступово знімається.

Незважаючи на те, що площа акваторії Мальдів близько 90 тис. Кв. км., площа власне островів - всього лише 300 кв. км. Так що середня площа острова - всього 15 гектар. Хоча, зрозуміло, є і великі острови, розміром у кілька кілометрів, а є й п'ятачки, з одного -двома пальмами або взагалі без рослинності. Тому щільність заселення досить висока - майже 1000 осіб на 1 кв. кілометр. У всьому іншому на Мальдівах - як на планеті Шелезяка. "Корисних копалин немає, води немає, населена мальдівци ". Та й звідки взятися корисною копалиною, якщо всі острови - це коралові атоли, тобто просто вапняк.

Населення Мальдів - бл. 300 тис. Осіб і збільшується приблизно на 3% на рік. Релігія - іслам суннітського толку (менш суворий, ніж шиїтського). Постійний контакт з європейцями в неконфліктній формі ще більше пом'якшує це протягом релігії, тому в цьому плані проблем не виникає. Хоча працюють практично одні чоловіки, а жінки взагалі намагаються не показуватися на очі. Ті, кого ви побачите, це або атеїстка, або индийка, що працюють за контрактом. Місцеві ж жінки одягаються згідно з канонами ісламу - всі частини тіла закриті, хустку по самі очі, які дивляться в землю. Іслам на Мальдівах з XII століття, завезений якимось хитрим арабським купцем. Місцеву мову - діверхі (гілка одного з індійських), алфавіт латинізованого, тому віруючі читають молитви з Корану арабською, як правило не розуміючи їх сенсу. Досить поширена англійська мова, особливо в туристичній інфраструктурі. Очевидно, щоб знайти в ній роботу, мальдівци необхідно знати англійську. Втім, це не проблема. Англійська дуже серйозно викладається в школах з самого раннього віку, оскільки Мальдіви - член Об'єднаного Королівства (UK). Принаймні, практично з будь-яким працівником готелю ви зможете заговорити англійською. А от з іншим обслуговуючим персоналом (будівельниками, садівниками та ін.) - Вже складніше.


Місцеві жителі мають невелике зростання (приблизно 150-160 см, худі і смагляві), виглядають як підлітки, тільки з дорослими особами. Я зі своїми 182 см зросту і великим торсом виглядав серед них Гуллівером. Дуже ввічливі дією і англійською, бо в місцевій мові немає важливих форм поводження, начебто "спасибі ", "будь ласка " і т.д. Важливість мається на увазі самої манерою поведінки, стилем життя. Схоже, агресії у них немає на генетичному рівні - вони ніколи не брали участь ні в яких війнах, а якщо і були якісь то хвилювання, то як правило вони обмежувалися столичним атолом - Мале.

Жителі дуже цікаві і цікавляться (правда здалеку) всім, що для них незвично. Вони можуть довго розглядати вас, які то ваші речі, предмети. Не сприймайте це як агресію. Просто багато хто з них провели більшу частину життя на рідному острові, роботу отримали за контрактом, на час. Життя на їх острові вже ніяк різноманітної не назвеш, тому для них все новиною. Дуже товариські. Якщо ви когось із них подденет жартом або поставите питання, він обов'язково з посмішкою відреагує і відповість. У сильному працьовитість їх звинуватити не можна, роботу роблять грунтовно, не поспішаючи, без суєти. Але без скрупульозності. Очевидно, клімат впливає. Будеш метушитися - швидко спітнієш і видихаєшся. Та й куди поспішати - завтрашній день практично нічим не відрізнятиметься від попереднього.

Втім, ваші контакти з місцевими жителями будуть обмежені контактами з обслуговуючим персоналом на острові, торговцями в магазинах, можливо під час екскурсії (але знову ж з тими, для кого туристи вже не новиною). ). Справа в тому, що туризм - найважливіша стаття доходів держави. Воно диктує і правила і ціни на цьому ринку. Рівень же життя в країні досить низький і уряд ретельно оберігає населення від контактів з багатеньких туристами. Просто так поїхати на якийсь острів вам не вдасться, для цього потрібен спеціальний дозвіл. Також не вдасться приїхати на Мальдіви до кого-небудь "в гості " - іноземці зобов'язані жити тільки в готелях. Винятки - крайня рідкість. Якщо ж ви висадитеся на який або острів "дикуном ", то після вашого виявлення вас негайно перепровадять в найближчий готель.

Історія Мальдівської республіки налічує кілька тисяч років, але більш-менш вивчена тільки починаючи з XII століття, коли іслам був визнаний державною релігією. Країна ніколи не була за великим рахунком чиєїсь колонією, в силу віддаленості, малого розміру і марності. Родючі землі становлять навіть зараз близько 30 кв. км і розкидані маленькими ділянками по безлічі островів. Продукція експорту не міняла асортимент протягом всього існування Мальдів - кокоси і сушений тунець. Вони обмінювалися в сусідній Індії на рис та інші товари.

Після прийняття ісламу в країні почався період палацових інтриг, причому правили довгий час саме жінки - султанші. З настанням епохи ренесансу настала якась стабільність в передачі влади. Султан віддався під протекторат Великобританії, надавши їм право базувати флот на декількох островах взамін на зобов'язання захищати Мальдіви від різних посягань. Це зобов'язання "захищати " і зараз діє, але англійці закрили свою останню базу на Мальдівах ще в 70-х роках. (Тоді ж і почався розвиток туризму, до речі). Очевидно, втомилися чекати, поки хтось нападе на Мальдіви і усвідомили повну безглуздість змісту тут своєї бази. Останні років 300 на Мальдіви ніхто не нападав.

Похожие страницы: