Народ корейці

Корейці - народ, який є основним населенням двох держав Корейського півострова: Республіки Корея і КНДР. Живуть також у багатьох азіатських державах. Сумарна чисельність в усіх країнах світу перевищує 81 млн чоловік. З них на Корейську Республіку доводиться більшість - близько 50 мільйонів. У КНДР проживає 24 млн.

Існують великі діаспори корейців в інших країнах. Більше мільйона корейців проживає в Китаї і США. Також зустріти їх можна в Середній Азії, Японії, Росії, Канаді, Австралії, на Філіппінах. Мова - корейська. Також для спілкування можуть користуватися мовами країн проживання. Більшість корейців - прихильники атеїзму, що не схиляються до жодної з релігій. Однак є прихильники конфуціанства, християнства, буддизму, традиційних анімістичних вірувань. До 14 століття значення буддизму було більше, ніж зараз. 

Корейці - стародавній народ. Вони відносяться до протоалтайських народностей, також на етногенез вплинули палеоазіати і жителі Австронезіі. У 1 тисячолітті до нашої ери виник Чосон, навколодержавна освіта. Від неї відбулася самоназва корейців чосон Сарама. Пізніше, вже на початку нашої ери, на корейців вплинули племена хан. 

Представники народу традиційно займалися землеробством орного типу. Вирощували рис (основа всього раціону корейців), кукурудзу, просо, боби, овочі. Скотарство було розвинене гірше і обмежувалося використанням тварин для підсобних сільськогосподарських робіт. Поширення набуло шовківництво, в прибережних районах - лов риби та інші морські промисли. Ремісники-корейці прославилися завдяки своїм керамічним і лаковим виробам. В даний час перехід від традиційного господарства до розвиненої промисловості завершився. І Республіці Корея, і КНДР вдалося досягти високого рівня розвитку, тільки першій державі - на капіталістичній основі, а друга - на комуністичною. 

У сільських жителів зберігаються елементи національної допромислової культури. Житла, які вони будують для себе, як і раніше досить традиційні. Будинки обмазані глиною, підносяться на своєрідних земляних фундаментах п'ятдесятисантиметрової висоти. Таке житло опалюється за допомогою димоходу, прокладеного під підлогою. Цей спосіб опалення називається ондоль. Дивно, але корейці зберегли його навіть в сучасних містах, лише частково модернізувавши.

Серед сільських жителів чоловіки традиційно носили штани і куртку білого кольору. Жінки надягали короткі кофтинки чогорі, штани вільного крою і таку ж спідницю, звану чхіма. Взимку жінки ходили у ватяних халатах. Взуття - солом'яні сандалі, в негоду одягали високе взуття з дерева. В будинках роззувалися і ходили босоніж. Зараз корейці масово перейшли на одяг в європейському стилі. 

Основу харчового раціону корейців складає приправлений рис. Найпопулярніше м'ясо - свинина, рідше вживається собачатина. В цілому для корейської кухні характерна велика кількість приправ (часнику і перцю). Алкогольний напій - тепла горілка, зроблена з рису. 

Довгий час корейці зберігали рудименти родоплемінних відносин. Доходило до того, що всіх однофамільців починали вважати родичами. На таке сприйняття вплинуло в тому числі конфуціанство і культ предків. 

Похожие страницы: