Весільний туризм: ні натяку на «гірко»

Весільні тури сьогодні користуються величезною популярністю. Чинне законодавство дає можливість громадянам Росії поєднуватися законними узами шлюбу практично в будь-якому іншому державі, а легалізація весільного сертифіката з-за кордону завдяки Гаазької конвенції 1961 року стала мінімально проблематичною. Чому б не скористатися такою можливістю і не перетворити свій найголовніший день в житті в втілення мрії?
Підводні камені іноземного весільного течії
Кажуть, що хороша справа браком не назвуть, але тут вже, як мовиться, на смак і колір ... Як і в кожного хорошого (або не дуже) починання, у весілля за кордоном є свої нюанси, які можуть викликати певні труднощі, впоратися з якими часом не представляється можливим. Але обізнаність означає готовність протистояти цим труднощам.
Для початку потрібно сказати, що є країни, в яких можна зіграти весілля без особливих проблем, а є такі «гарячі шлюбні точки» на планеті, де весілля не тільки влетить вам у копієчку, але і змусить спалити піврічний запас нервових клітин.


Крім того, завжди потрібно пам'ятати, що список країн, де росіяни можуть офіційно оформити шлюб, обмежується 81 країною, які є учасниками Гаазької конвенції.
Якщо молодятам хочеться не тільки отримати свідоцтво про шлюб, але ще й повінчатися, то список країн, де вони можуть зробити це, істотно скоротиться - православні церкви є далеко не скрізь.
Також слід зазначити, що свідоцтво про шлюб, отримано за кордоном, - це ще не офіційний документ. У Росії його ще потрібно легалізувати, а це може зайняти до восьми місяців. Все залежить від тієї країни, де вам виголосили традиційне «Оголошую вас чоловіком і дружиною».
необхідні документи
Залежно від обраної вами країни список документів, необхідних для укладення шлюбу, буде варіюватися. Але все ж є база, яка виглядає наступним чином:
закордонний паспорт
свідоцтво про народження
довідка про сімейний стан з РАГСу (свідоцтво про розлучення або зміну прізвища при наявності).
У деяких країнах, як, наприклад, у Франції, від вас можуть зажадати пред'явити меддовідки про стан здоров'я. При цьому вся вищевказана документація повинна бути переведена на місцеву мову, також на них необхідно проставити апостиль, який би підтверджував юридичний статус документа на території РФ. Документи потрібно завірити в консульстві країни, в яку ви вирішили відправитися, а для церемонії вінчання додатково необхідно докласти свідоцтво про укладення цивільного шлюбу в Росії або ж в тій країні, в якій ви зібралися вінчатися, свідоцтво про хрещення та свідоцтво про безшлюбність, роль якого може запросто виконати довідка про склад сім'ї.
Після повернення з весільної туру молодята, щоб легалізувати свій шлюбний документ, повинні будуть звернутися в паспортний стіл і проставити відповідні штампи в загальногромадянські паспорти і поміняти документи у разі зміни прізвища.

Похожие страницы: