Будуємо самі

Точно так само йдуть справи і з окремою лазнею або сауною. Тут готовим рішенням не обійдешся. При проектуванні лазні обов'язково передбачте в парній невелике вікно для провітрювання, а коли будете його ставити, виберіть подвійний енергозберігаючий склопакет. Знадобиться додаткове приміщення для душової і передбанник, де можна буде відпочити і трохи охолонути.

К Вашему вниманию доступны отличные и не дорогие квартиры в новостройках Краснодара по привлекательной стоимости, без накруток и переплат, Вы можете выбрать и купить недвижимость быстро и без проблем в удобное для Вас время.

Якщо російську баню традиційно будують з дерева, то для сауни в принципі підійде і цегляна споруда, за умови, що матеріал якісний, але при цьому краще уникати використання пористих матеріалів-все-таки вони мають високу сорбцией вологи, тобто здатністю поглинати воду. Проте головне, щоб всередині стіни були обшиті якісним натуральним деревом - це одна зі складових здорового мікроклімату в парній.

Для створення інтер'єру найчастіше використовують дошки різних порід дерева. Вибір повинен бути ретельним, щоб згодом не шкодувати про вкладені надзвичайних грошах - адже не всяка, навіть дуже дорога, деревина підходить.

З одного боку, тут кому що до смаку і по кишені. Одні вважають за краще північні їли і кедри, які цінуються за щільність деревини, довговічність, стійкість до деформації і вологи, за здатність тримати тепло. І за лісовий аромат, звичайно.

Іншим ближче листяні породи. У російській традиції цінуються, в тому числі і за цілющі властивості, осика, береза і липа, які не поступаються за характеристиками хвойним деревам північних широт. Довговічний, але і досить дорогий дубовий інтер'єр сауни. За багатьма параметрами цієї легенди російських дібров немає рівних.

Найменше для внутрішньої обшивки підходить сосна - через високий вміст смоли. При нагріванні вона виділяється на поверхню, утворюючи непривабливі плями, а то і забруднивши рушники або шкіру. Використовувати соснові дошки можна тільки після знесмолювання.

Який би варіант ви не вибрали, головне, щоб деревина була добре просушена в заводських умовах, мала сертифікати про екологічну чистоту і безпеку. На власному здоров'ї економити не варто. І не потрібно покривати стіни, підлогу і полки в парній ніякими складами. Ні бо гарна вона, ні довголіття для. При першому ж нагріванні всі хімічні речовини стануть виділятися в повітря і зведуть ваші зусилля нанівець.

обов'язкові дрібниці

Щоб лазня або сауна довгі роки приносила тільки користь і задоволення, необхідно передбачити деякі деталі. Наприклад, кого обрадує перекошені дерев'яні двері, яка скрипить і не закривається? А у випадку з цим матеріалом подібні наслідки практично неминучі. Тому в останні роки двері в парних ставлять переважно із загартованого скла. З ним і за двісті років нічого не трапиться. До того ж це дуже гарне рішення. А з тими, хто знаходиться в передбаннику, навіть переморгуватися можна.

Точно так само не варто робити дерев'яним підлогу. Довго випробування водою і різними мазями, якими люблять користуватися жінки в бані, він не витримає. І справа навіть не в поганій естетиці - рано чи пізно на такій підлозі оселиться грибок, а це вже зовсім не вписується в уявлення про оздоровлення.

Краще викласти підлогу гігієнічним кахлем, а зверху для комфорту класти дерев'яні решітки або килимки. І передбачте ухил підлоги до водостоку.

Тепер, звичайно, поговоримо про камені. Вони потрібні і в російській лазні, і у фінській сауні, оскільки довго тримають тепло і економлять кошти на опаленні.

Знайти підходящі камені на вулиці, на жаль, не вдасться. Оскільки не кожна порода витримає перевірку високими температурами і тим більше температурними перепадами при обливанні їх водою. Як будь-який натуральний матеріал, неправильно підібраний для цих цілей камінь може виділити щось в атмосферу, особливо при високих температурах. Тому до вибору породи варто поставитися відповідально. Найчастіше у продажу можна зустріти жадеїт, габро-діабаз і талькохлорит. Перевагу варто віддати не гладким булижникам, а камінню з неоднорідною поверхнею. На таких вода буде затримуватися і випаровуватися, а не стікати на підлогу і в піч. Час від часу їх варто перебирати і замінювати розкололися новими. Є просте для запам'ятовування правило: оновлювати камені потрібно стільки раз на рік, скільки разів на тиждень ви користуєтеся сауною.

Навіщо камені в сауні? Тепло, яке віддає цей природний матеріал, значно м'якше, целебнее і приємніше, ніж жар від розпеченої металевої печі.

Тому варто звернути увагу на базальт. Порода вулканічного походження відома ще з давніх-давен і славиться особливою міцністю і довговічністю. Крім того, у базальту неймовірно висока температура плавлення, тому він стійкий до жару і довго утримує тепло. І ще одна приємна властивість цієї породи: навіть при невеликій печі камені будуть акумулювати тепло і створювати комфортну атмосферу в просторій парної без зайвих витрат.

Похожие страницы: