Цікаві історичні факти про міста України

9 лютого 1918 року було підписано Брестський мирний договір між Українською Народною Республікою та Центральними державами, а 19 лютого німецько-австрійські війська почали наступ на більшовицькі землі. На початку березня уряд Голубовича повернувся до Києва, а до початку квітня останній з Червоної армії відступив від України. Німецьке командування втручалося в українські внутрішні справи, як тільки почалося його наступ. Німеччина була зацікавлена в основному економічно використовувати Україну як частину своїх військових зусиль, а безладдя, антигерманські партизани і політика непрацюючого українського соціалістичного уряду ускладнювали досягнення цієї мети. Самые актуальные и важные события про города Украины собраны на портале ilvivyanyn.com и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации. Щоб забезпечити доставку продовольства, німці взяли під контроль залізниці. Щоб змусити непокірних селян сіяти свої поля, фельдмаршал Герман фон Айххорн 6 квітня видав наказ про скасування політики націоналізації Ради, і 25 квітня він офіційно ввів воєнний стан. Генерал Вільгельм Грунер почав таємні переговори з генералом Павлом Скоропадським, представником консервативних і землевласницьких кіл в Україні, про створення нового уряду, який би був сприятливо схильний до цілей і політики німців. 26–27 квітня підрозділи українських синіх ялинок були роззброєні, а 29 квітня, в день прийняття Конституції Української Народної Республіки та обрання Михайла Грушевського президентом республіки, був влаштований державний переворот з Німеччини, З'їзд Всеукраїнського союзу землевласників проголосив Скоропадського «Гетьманом України».

Уряд Гетьмана. Павло Скоропадський взяв на себе всю виконавчу і законодавчу владу і вищу команду армії і флоту; Генеральний суд залишив лише судові функції. Всі закони, прийняті Центральною Радою, були скасовані, а Українська Народна Республіка була перейменована в Українську державу. Новий режим, його законодавство та адміністрація нагадували царський час.

Першим урядом Гетьмана під керівництвом прем'єр-міністра Федора Лизогуба були такі відомі українські діячі, як Дмитро Дорошенко та Микола Василенко. Багато інших членів належали російським партіям, в основному до російської конституційно-демократичної (кадетської) партії (так звані кадети); деякі навіть були російськими монархістами. Репресивна, про-німецька і реакційна соціально-економічна політика нового режиму і його (в основному російських) співавторів породжували опозицію більшості українських політичних партій і земств і призводили до страйків, повсюдних селянських повстань і селянських партизан (наприклад, , Нестор Махно і Юрій Тютюнник), підпали і вибухи, вбивства (наприклад, Герман фон Айххорн) і навіть збільшили підтримку більшовиків.

Похожие страницы: