​Довідка про відсутність судимості при прийомі на роботу

Пристрій на практично будь-яку роботу передбачає надання з боку потенційного співробітника ряду документів. Формально, прийом на роботу може також припускати і обов'язкову наявність довідки, яка буде свідчити про відсутність судимості. Тут роботодавець може вказати особі на дану вимогу в будь-якому випадку. Найменування умовної посади, виконуваних обов'язків, категорії установи - не беруться до уваги.

ЮСТ групп справка о несудимости в Киеве получить в короткий срок и по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Організація сама вирішує вимагати їй дану довідку чи ні. Даний документ містить вичерпну інформацію про випадки кримінального переслідування стосовно здобувача. Природно, що прийом на роботу, при наявності будь-якої судимості, може бути неможливим, якщо в цьому буде зацікавлений формальний роботодавець. Саме тому довідка про несудимість входить в пакет документів, що надаються в більшості випадків.

завантажити зразок

Чи потрібна довідка про відсутність судимості при прийомі на роботу?

Деякі претенденти фальсифікують відсутністю даної норми в профільному законодавстві, і вказують на незаконність вимоги при прийомі на роботу, укладається в наданні довідки. Але така вимога з боку організації не є порушенням, тому що проблем з отриманням описуваної довідки сьогодні не виникає, і отримати таку можна у вільному порядку. Якщо акт судимості є, то відповідно до статті 77 сьогоднішнього трудового законодавства, роботодавець може відмовити в прийомі з формулюванням невідповідності вимогам професійної придатності.

Відповідно відмова у цій підставі буде повністю правомірним, і звертатися до компетентних органів в цьому випадку не буде сенсу. Більш того, існує ряд установ, зокрема державних, прийом на роботу в які прямо обумовлює обов'язкове надання інформації про прямому відсутність судимості. Це стосується не тільки виконавчих чи правоохоронних органів, а й ряду муніципальних або державних освітніх установ.

Довідка про судимість при прийомі на роботу в освітні установи

При прийомі в дитячий сад, в школу, вищі навчальні заклади, обов'язково необхідно надавати даний документ. Відсутність судимості у претендента є обов'язковою вимогою, тому що в подальшому він має працювати з дітьми, тому факт проведеного кримінального переслідування, за будь-якої підстави, повинен виключатися. Більш того, якщо прирівнювати таку посаду до муніципальної, то надання буде також обов'язковим.

Відповідно до положень профільного закону «Про державну службу», раніше судимі суб'єкти позбавляються права займати певні посади, або займатися певною діяльністю в тому випадку, якщо навіть судимість була умовна. Тому, для того, щоб влаштуватися в районну школу, головною вимогою є наявність відповідної кваліфікації, і відсутність мав місце раніше кримінального переслідування. Виняток в таких вимогах сьогодні не передбачено.

Термін дії довідки про відсутність судимості при прийомі на роботу

Вона не має терміну дії, але потенційний роботодавець може наполягти на наданні документа, який був отриманий в самий найближчий час. Наприклад, якщо така виписка буде отримана рік тому, а здобувач пред'явить її сьогодні, то довести відсутність кримінального переслідування за минулий рік буде неможливо. За цей рік щодо особи може бути порушено кілька кримінальних справ, тому така виписка не матиме ніякої формальної цінності. Відповідно, найбільш актуальним терміном є один місяць з моменту отримання.

Де взяти довідку про судимість при прийомі на роботу?

Замовити струмовий можна в територіальному МФЦ, або можна звернутися в територіальний відділ поліції з офіційним самостійним запитом. Зробити це зможе тільки сам громадянин, щодо якої запитується інформація. Довіряти кому-небудь такі дії не можна, тому що інформація є повністю конфіденційною. Сама виписка надається протягом 30-ти днів з моменту обробки отриманого раніше запиту.

Похожие страницы: