Грунт. Види і характеристики

Грунт. Види і характеристики

Грунт в перекладі з німецької означає «основа», «грунт». Простіше кажучи, все те, що у нас під ногами. Людиною найчастіше використовується для різноманітних споруд - від розміщення доріг і тунелів до застосування в підставах споруд. Тому грунт, перш за все, оцінюють з точки зору технічної придатності:

- Зчеплення або зв'язаність. Характеризується здатністю утримання поглиненої води, всупереч силі, що видаляє її.

Если Вас интересует Анджелина Джоли новости и события в мире, то данный портал позволит быть в курсе событий в любое удобное для Вас время, бесплатно и без регистрации.

Так само можна виділити розчинність в воді, размиваємость, стисливість, пластичність, разрихляємость та інше.

Розрізняють грунт також за складом і будовою, труднощам розробки і фізичними властивостями. Базові види грунту:

- Скельний грунт. Спаяна або зцементована порода, що залягає у вигляді трещиноватого шару або суцільного масиву. Характеризується високим порогом міцності стисканні при водонасиченні. Практично не промерзає і не стискається. Застосування - хороше підгрунтя для фундаменту, який можна закласти по поверхні. Виняток - круті схили, тому що присутня можливість бічного зсуву. Недоліки - складна технологія.

- Конгломерат. Великоуламкові порода, яка містить понад 50% частин осадових або кристалічних порід, незцементованих один з одним. Має досить високу несучу здатність, витримує вагу будинків в кілька поверхів. Закладка фундаменту глибиною не менше півметра.

- Пісок. Сипуча суміш частинок кварцу і різних мінералів розміром до 2 мм, результат вивітрювання. Легкий в розробці, відмінно пропускає воду, під навантаженням добре ущільнюється. Хороша основа для будівництва. Чим більше частки піску, там велике навантаження витримує.

- Глинистий грунт. Ділиться залежно від пластичності на підвиди:

> Супісок - пісок з 5-10% вмістом глини. Деякі види, розріджені водою, течуть як рідина і називаються пливунами. Не придатні для підстав фундаментів.

> Суглинки - пісок з 10-30% вмістом глини. Проміжний стан між піском і глиною. Поділяються залежно від відсотка присутності глини на важкі, середні і легкі.

> Глина - гірська порода з найдрібніших частинок (менше 0,005 мм) з невисокою домішкою дрібних часток піску. Мають здатність розмиватися і стискатися. У порівнянні з піском глина має більш високу стисливість, але нижчу швидкість ущільнення під навантаженням. За рахунок цього фундаменти на такому грунті осідають довше, ніж на піску і мають невисоку несучу здатність.

> Грунт з органічної домішкою (торф, рослинний грунт і т.д.). Характеризуються нерівномірною і великий сжимаемостью. Для заснування непридатні.

Похожие страницы: