Комплексна експертиза

Розглянуто поняття і особливості комплексної експертизимікрооб'єктів, відзначена її висока інформативність в порівнянні з роздільними дослідженнями, на прикладах зі слідчої та експертної практики показана перспективність використання отриманих результатів в розслідуванні дорожньо-транспортних пригод.

Слідча і експертна практика постійно переконують нас в тому, що проводяться роздільні експертні дослідження мікрооб'єктів менш інформативні, ніж результати комплексних експертиз. Виявлені експертами ознаки не повинні просто підсумовуватися слідчим і судом, вони повинні узагальнюватися в нову інтегровану інформацію, що має на увазі проведення досліджень мікрооб'єктів в рамках комплексних експертиз.

До Ваших послуг якісна та надійна експертиза доріг за доступною і демократичною ціною, без накруток и переплат.

Однак, як не дивно, не дивлячись на загальне визнання необхідності виробництва комплексних експертиз і достатня кількість наукових досліджень в даній області знання, в даний час їх широкі можливості на практиці використовуються не в повному обсязі (аналіз спостережних експертних виробництв показав, що частка комплексних експертиз в загальному обсязі вивчених нами досліджень мікрооб'єктів склала лише 20%. При цьому половина з них припала на почвенноботаніческіе експертизи, роздільне вивчення об'єктів яких практич скі неможливо). Причин цьому ми бачимо кілька.

По-перше, це слабка методична робота експертів зі слідчими, відсутність чіткої координації їх діяльності.

Справа в тому, що головне завдання судово-експертних установ полягає в необхідності не тільки виробляти експертизи, в тому числі і комплексні, а й активно впливати на підвищення рівня використання їх результатів в розслідуванні злочинів. Для цього експерти повинні брати участь в навчанні слідчих сучасним прийомам і методам збирання доказів, в ознайомленні з новими можливостями їх дослідження і перевагами використання результатів в розслідуванні злочинів, в наданні співробітникам внутрішніх справ необхідної науково-методичної допомоги. На жаль, в даний час така робота на належному рівні не проводиться (40% опитаних нами слідчих оцінили її як задовільну, інші - відзначили високий рівень підготовки експертів і можливість отримання від них відповідей на всі питання, що цікавлять. Але жоден з респондентів не вказав на зацікавленість з боку експерта у впровадженні в слідчу практику нових прийомів і методів збирання та дослідження доказів).

По-друге, це міжвідомчі організаційні проблеми.

Нерідкі випадки, коли необхідні для виробництва комплексної експертизи дослідження проводяться в різних експертних відомствах, що, зрозуміло, створює ряд організаційних проблем (наприклад, узгодження часу, місця проведення експертизи, визначення ведучого експертної установи), а також збільшує терміни виробництва такої експертизи (проведений нами аналіз спостережних експертних виробництв показав, що в 25% випадків комплексні експертизи проводилися в 30-денний термін, в 45% - в проміжку між 30 і 60 добою, в 20% - кому комплексну експертизу (міжвідомча) займала більше двох місяців і лише в 10% випадків терміни виробництва комплексної експертизи становили менше 30 діб).

Похожие страницы: