Мийки для кухні зі штучного каменю

Мийки для кухні зі штучного каменю: говоримо про переваги

Ще недавно мийки з нержавіючої сталі перебували поза конкуренцією. Але вимоги споживачів зростають, а технології виробництва удосконалюються. І сьогодні активно завойовують популярність мийки для кухні зі штучного каменю. Візуально вони практично не відрізняються від натуральних аналогів - природних мінералів. Але колоритна естетика далеко не єдина перевага таких виробів.

Вы можете выбрать и купить надежные и стильные раковины на столешницу на любой вкус и для любого интерьера по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

Технологія виробництва і склад

Існує кілька способів отримання замінника натурального матеріалу. Залежно від технології виготовлення і застосовуваних компонентів виділяють штучний камінь:

Композитний. База складу - натуральна кам'яна крихта (гранітна або мармурова). В ідеалі її повинно бути присутні не менше 80%. Решта частки в рецептурі належить сполучній речовині (акриловим смолам) і барвників, що дозволяє отримати бажаний відтінок. Композитні раковини виробляються методом вібролиття.

Акриловий. Для виготовлення використовуються акрилові смоли, поліметилметакрилат, гідроксид алюмінію, пігменти. Мінерали у формулі теж присутні, проте становлять незначну частину в порівнянні з традиційними композитними мийками. Акрилові чаші отримують шляхом заливання в форму.

На поверхню виробів зі штучного каменю наноситься спеціальне покриття - гелькоут. Він забезпечує додатковий запас міцності, робить поверхню бездоганно гладкою, заповнюючи собою можливі мікропори. Застосовувані технології дозволяють робити мийки будь-яких розмірів і форму.

Мийка зі штучного каменю: плюси і мінуси

Відгуки покупців багато в чому підтверджують характеристики продукції, які заявляють виробники. Відповідно до цього можна виділити ряд об'єктивних переваг, якими володіють кухонні мийки зі штучного каменю.

Механічна міцність. У композитних матеріалів цей показник помітно вище, ніж у природного аналога і навіть у бетону. Такі вироби не піддаються механічної деформації. Катастрофи не трапиться, якщо випадково упустити в раковину столові прилади або залізний піднос.

Температурна стійкість. Тріщини на поверхні мийки не з'являться від різких перепадів температури води в крані. Штучний камінь зберігає свої якості при експлуатації в досить широкому температурному діапазоні: від -30 до +180 ... + 280 градусів.

Гігієнічність. На поверхні матеріалу відсутні пори, в яких могли б накопичуватися жир, бруд, дрібні залишки їжі. А це значить, що така мийка не стане місцем скупчення шкідливих бактерій і освіти слизького нальоту, а також джерелом характерного неприємного запаху.

«Толерантність» до хімії. Для догляду за раковиною зі штучного каменю можна вибирати як м'які миючі склади, так і агресивні побутові засоби. Матеріал не боїться впливу абразивних частинок, аміаку, перекису водню, йоду, фосфорної і соляної кислоти.

Довговічність. Якщо обраний надійний виробник і дотримуються правила експлуатації, раковина з штучного каменю може прослужити не менше 10 років зі збереженням своїх якостей і початкового кольору. При цьому мийки можна ремонтувати. Якщо все ж на поверхні композиту з'явилися подряпини, потрібно вдатися до полірування.

При всіх своїх численних перевагах вироби не можна вважати ідеальними в усіх відношеннях. По-перше, в середньому така раковина буде коштувати вдвічі дорожче аналога з нержавіючої сталі. По-друге, вона має досить важка вага, що може створювати проблеми при транспортуванні і самостійній установці.

Колір і тип поверхні

Додавання в масу фарбувальних пігментів дозволяє фарбувати раковини практично в будь-який колір, який з часом не линяє і не стирається. Найбільш популярні мийки білого, бежевого і чорного кольору. Але при бажанні можна замовити і яскраві відтінки: рожевий, зелений, синій та інші. Поверхня зазвичай не однотонна, а має специфічний малюнок, який створює імітацію шляхетних мінеральних порід: мармуру, нефриту, графіту. Текстура поверхні може бути як матовою, так і глянсовою.

Форма і розмір мийки зі штучного каменю

Габарити мийки для кухні зі штучного каменю вибираються з урахуванням активності її експлуатації та площі приміщення. Навіть для маленького простору можна підібрати містку і зручну модель. На фото в нашій галереї ви побачите, що раковини можуть мати практично будь-яку, навіть саму химерну форму чаші:

квадратну,

прямокутну,

круглу,

овальну,

кутову,

нестандартну.

Стандартна мийка має ширину 60 см. Але якщо місця в кухні для неї недостатньо, можна підібрати більш компактний варіант шириною до 50 см. Для таких моделей геометрія компенсується збільшеною глибиною. Найчастіше це раковини, які призначені для установки в кутку. І навпаки, якщо простору більш ніж достатньо, то на облаштування «мокрою» зони можна виділити до 80-120 см довжини стільниці.

кількість чаш

Очевидно, що для невеликої кухні оптимально придбати раковину з однією чашею.

Похожие страницы: