Огляд Харкова

Харків (російською мовою - Харків) - другий за чисельністю населення місто України, розташований на північному сході країни, найбільший науковий центр України та адміністративний центр Харківської області.

Населення Харкова становить близько 1 447 000 чоловік (2016 г.), площа - 350 кв. Км.

Телефонний код - +380 57, поштові індекси - 61000-61499.

Харківська історія

У ранньому середньовіччі на території Харківської області жили кочові племена: готи, алани, хазари, печеніги, половці. У 8 столітті слов'яни заснували своє поселення на місці майбутнього Харкова, який в 10 столітті став відомий як місто Донець. Це була не тільки фортеця, але і центр ремесел і транзитної торгівлі.

Самые важные интересные события в городе Харьков собраны на портале https://kharkov-future.com.ua и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Перший раз Донець згадується в літописах в 1185 році. Він також згадується в «Казці о полку Ігоревім», епічній поемі епохи Київської Русі. Однак офіційний вік Харкова заснований не на археологічних знахідках і похованнях, а виключно на першій письмовій згадці в російських офіційних джерелах.

Місто було зруйноване половцями в XI-XII століттях або монголами в XIII столітті. В середині 17 століття місто відродилося на піднесеному плато вододілу річок Харкова і лопається на місці старого зруйнованого укріплення. Спочатку це була невелика фортеця Московської держави, яка захищала кордони від набігів кочівників і населена в основному козаками. У Харківському історичному музеї знаходиться макет першої дерев'яної фортеці.

Куп'янськ. Місто (населення 2005 року - 31 200 осіб) і районний центр під юрисдикцією Харківської області, розташований на річці Оскіл. Він був заснований в 1655 році як слобода (самоврядний селище) і був містечком в Харківському полку і Ізюмському полку Слобідської України (1685-1765). Він став повітовим містом у Воронезькій губернії в 1780 році, в Слобідській губернії (1797) і в Харківській губернії (1835). З кінця 19 століття Куп'янськ був важливим залізничним вузлом: там перетинаються п'ять ліній і в сусідньому з ним Куп'янському місті Вузлова. У місті є завод сільськогосподарської техніки та харчова промисловість. Тут є історико-краєзнавчий музей та автотранспортних-транспортний технікум

Похожие страницы: