Особливості формування моркви
Особливості формування моркви з різною формою коренеплоду в залежності від умов вирощування Основне завдання листкової поверхні - поглинання сонячної енергії і використання її в процесі фотосинтезу з найбільшим коефіцієнтом корисної дії. Взаємодія комплексу агротехнічних заходів і зовнішніх умов визначає характер формування рослин моркви і врожайність. Характер і темпи зростання запасающих і асиміляційні органів залежать від сортових особливостей моркви, погодних умов в період вегетації і значно від способів обробітку.
К Вашему вниманию полезные, практичные советы по выращиванию моркови для отличного и высокого урожая, а также секреты и материалы для огородников и дачников абсолютно бесплатно и доступны в любое удобное для Вас время.
Нами встановлено, що вплив температури на ріст і розміри листового апарату сильніше, ніж вплив опадів: коефіцієнт множинної кореляції між сумою температур за періодами росту і показниками зростання листя склав 11 = 0,635-0,872, а за сумою опадів в залежності від профілю поверхні і типу коренеплоду - 11 = 0,564-0,749. Динаміка утворення листя і їх функціональна активність залежать від сорту, погодних умов і прийомів обробітку. Протягом всього періоду вегетації найбільшу кількість листів дані сорти формували на грядках 140 см, рівній поверхні і гребенях 70 см (6,5-10,9 листа в залежності від варіанту). Різниця за кількістю листя на різних профілях в початковий період вегетації - невисока: коефіцієнт варіації для циліндричного коренеплоду досягає 13,7%, конусовидного-15,0%,
конічного-12,2%. Через 50-56 днів після сходів спостерігається значна різниця в кількості листя циліндричного коренеплоду (У = 22,6%) і конусовидного (У = 19,8%), при незначній різниці у конічного (У = 10,3%). У фазу «технічної зрілості» на різних профілях у коренеплодів даних сортів формувалося в середньому 7,2-9,4 листа. Коефіцієнт варіації у циліндричного й конусоподібної типів коренеплодів досягав 31,1-31,9%, а конічного - 12,2%.
Основою при формуванні врожаю є фотосинтетична
діяльність листя
Фактори зовнішнього середовища (вологість, температура повітря і грунту, умови мінерального живлення), сортові особливості рослин безпосередньо визначають інтенсивність фотосинтезу. Прийоми обробітку впливають на зростання, розвиток і формування коренеплодів моркви. Швидкість зростання моркви в ранні фази розвитку незначна, але поступово збільшується в липні, досягаючи найбільшої величини в серпні-вересні.
У початковий період після сходів прискореними темпами росте листя, формуючи фотосинтетичний апарат рослин. Приріст листя від кінцевої маси в цей період в залежності від профілю поверхні досягав 60,170,2% - у конусовидного, 69,7-95,8% - циліндричного і 51,9-77,8%-конічно коренеплоду. Надалі освіту коренеплодів йде більш високими темпами.
Похожие страницы: