Проблеми з виробленням тестостерону

Перша ознака того, що у чоловіка з'явилися проблеми з виробленням тестостерону - коли він лягає на диван і не хоче нічого робити.

Всім нам подобаються сильні і мужні чоловіки. Але що робить чоловіка чоловіком, а жінку - жінкою? Гормони. І різниця в основних гормонах між чоловіками і жінками насправді зовсім невелика.

Разом з фахівцем з профілактичної медицини Катериною Степанової Sputnik продовжує вивчати найважливіші показники нашого здоров'я.

  • Вы можете заказать препарат провирон купить товар можно по самой выгодной и не дорогой цене, без накруток и переплат, в удобное для Вас время.

Просто про здоров'я: щитовидна залоза - диригент нашого організму

Різниця всього в одному атомі

Якщо порівнювати графічну формулу тестостерону - основного чоловічого статевого гормону, з графічною формулою естрогену - основного жіночого статевого гормону, різниця між ними лише в одному атомі водню і двох енергетичних зв'язках! Практично однакові молекули, і різниця ця дуже тонка і нестабільна.

У чоловічому організмі, як і в жіночому, присутні ці два гормону одночасно, але в різних кількостях. Зрозуміло, що в чоловічому організмі більше тестостерону, але між тестостероном і естрогеном постійно відбувається взаємодія. Кожну хвилину у чоловіка виробляється близько 11 мільйонів молекул тестостерону, але якщо з якоїсь причини відбудеться приєднання до цієї молекулі атома водню, тестостерон переходить в естроген. Якщо таких перетворень багато - чоловік перестає бути чоловіком.

Кардинально зароджується це, як не дивно, спочатку на психологічному, потім на емоційному і інтелектуальному рівнях, і лише в останню чергу проявляється на фізичному, коли починаються зміни вторинних статевих ознак у бік деградації. Але, безумовно, для таких змін повинні бути певні умови.

Як берегти тестостерон

До 10 років хлопчики і дівчатка відрізняються тільки анатомічно, статевими органами.

Чоловік починає розвиватися з моменту статевого дозрівання (12 років): йде розвиток гормонального фону, зокрема основного статевого гормону тестостерону, і завдяки йому формуються вторинні статеві ознаки: починається оволосіння за чоловічим типом обличчя і тіла, зміна голосу, формування кістково-м'язової і жирової тканини. У нормі тестостерон контролює обсяг жирового прошарку, тому здорові чоловіки з хорошими показниками тестостерону не схильні до ожиріння. Якщо хлопчик має зайву вагу, до цього можна ставитися халатно. Якщо після корекції харчування і фізичних навантажень вага не йде - необхідно звернутися до ендокринолога, щоб не пропустити зниження рівня або неправильну вироблення тестостерону.

Похожие страницы: