Рулонний газон з витривалих трав.
Рулонний газон складається з вельми витривалих трав: він легко переносить наш клімат і прекрасно себе почуває навіть в найважчі зими. Але все-таки це жива істота, і воно потребує контролю, догляді, підгодівлі.
Іноді газон хворіє, і тоді треба вживати заходів. Часом з ним відбуваються цілком природні явища, і про них не варто турбуватися. Догляд за газоном не так складний, як прийнято думати, але все-таки він вимагає деяких знань і відомої скрупульозності. Якщо дотримуватися простих правил, то ваш газон буде радувати вас довгі роки.
Вы можете приобрести рулонный газон элитный для стильного и красивого дизайна ландшафта по самой выгодной и доступной цене, без переплат и накруток.
Сезон фактично стартував, і нам йдуть дзвінки. Один з найпопулярніших «квітневих» питань стосується технології створення газону, а точніше - вибору між посівним і рулонних газоном. На якому зупинитися і в чому різниця?
Чисто біологічно ...
... ніякої різниці немає. Рулонний газон - це той же посівної, просто він ріс на поле, під наглядом досвідчених агрономів, при постійному ретельному догляді протягом як мінімум двох років.
Його дернина встигла сформуватися, стала пружною і щільною. Саме тому його можна зрізати і згортати в рулони, - зі свежепосеянним газоном це не вийде. «Правильний» дерен не повинен бути товщі 2 см, і при цьому він не розсипається, навіть якщо його згорнути і розгорнути кілька разів.
склад трав
І рулонний газон, і посівної складається з одних і тих же трав: це тонконіг і костриця. Особливості конкретного виду газону визначаються їх частками: кожна з цих трав має свої плюси і мінуси, тому їх намагаються комбінувати. Костриця легше переносить тінь, невимоглива до догляду; тонконіг прекрасно виглядає протягом усього сезону, добре себе почуває і в спеку і в холод, відрізняється прекрасним темно-зеленим кольором, але у нього є і свої слабкі сторони: він більш вимогливий до відходу і не любить затінення.
Для виробництва рулонного газону використовують саме ці види трав. Вони довговічні, повільно розвиваються і дають щільне переплетення кореневищ. Кращими вважаються чисто мятлічние газони, що складаються з різних сортів тонконога, хоча деякі ландшафтники це заперечують.
В травосуміші для посівних газонів зазвичай включають, крім мятліка і костриці, деяка кількість райграса. Сенс в тому, що він сходить дуже швидко, і тому газон так само швидко починає зеленіти. Термін життя райграса невеликий, але як раз за цей час встигає зміцніти тонконіг.
Питання часу
Рулонний газон придуманий спеціально для швидкого озеленення. Укладання рулонного газону проводиться в день зрізання, тому ваш ділянку перетворюється буквально на очах.
Норма укладання для бригади - 5 соток в день; можете прикинути, за який час саме ваша територія покриється зеленим килимом.
Посівний газон, природно, сходить не так швидко. Пройде 2-3 тижні, перш ніж з землі визирнуть перші травинки. Через 3-4 тижні вже є на що подивитися, але трава ще довго не буде такою ж щільною, як рулонний газон: вона буде кущитися, не скрізь буде рівний травостій, з'явиться велика кількість бур'янів і т.п.
неоднозначні вигоди
На питання «який газон дешевше» спочатку все відповідають «звичайно, посівної». Але після першого досвіду посіву думку людей змінюється. З чим це пов'язано?
Так, дійсно, вартість насіння посівного газону суттєво нижче, ніж ціна рулонного газону на таку ж площу. Але далі починаються нюанси ...
По-перше, під рулонний газон потрібно покласти не менше 10см родючого грунту, а під посівної - 15-20см, тощо в 1,5-2 рази більше. А грунт коштує грошей. Як і його доставка, як і роботи по його розподілу, укоченні, розпушення ...
По-друге, вартість догляду за рулонним газоном кратно нижче, ніж за посівним. І якщо для рулонного газону догляд - це на 70% питання естетики, то для посівного газону це проблема виживання: без своєчасної стрижки, підгодівлі, поливу, обробки від бур'янів він просто-напросто загине.
У підсумку на посівний газон піде як мінімум стільки ж грошей і принаймні вдвічі більше зусиль. Без гарантії результату.
Чи можна добитися від пасивного газону якостей рулонного газону?
В принципі так, можна. Але на це піде як мінімум 2-3 роки щільного, грамотного догляду. Полив, підживлення, стрижка, боротьба з бур'янами, вичісування, пескование, мульчування, аерація - ці слова міцно увійдуть в ваш лексикон, якщо ви зважитеся на такий серйозний догляд за газоном. Сил, часу і грошей піде багато.
Почати хоча б з того, що першими - і дуже активно - полізуть бур'яни, а зовсім не газонна трава. А боротьба з бур'янами потребують коштів і зусиль. І це тільки перша частина проблеми. А є ще характерні хвороби газонних трав ... На полях з ними борються професійні агрономи, а готовий рулонний газон значно менше схильний до захворювань, ніж посівної - адже в першому випадку ми маємо вже сформовану екосистему, а в другому вона тільки формується.
Тому відповідь буде такою: так, можна посівної газон зробити таким же за якістю, як і рулонний. Але на це піде 2-3 роки серйозної праці і відчутних витрат. А ось підтримувати якість рулонного газону набагато простіше і дешевше.
Похожие страницы: