Що таке тепловізор

Людський зір здатний сприймати електромагнітні хвилі лише у видимому світловому спектрі з довжиною хвиль приблизно від 380 до 810 нанометрів (у межі). Інфрачервоне випромінювання, яке здатне випромінювати будь-яке тіло або предмет, якщо температура перевищує значення абсолютного нуля, наші органи зору не реєструють. З розвитком технологій у цьому виникла потреба, що у результаті призвело до створення відповідного приладу, який отримав назву – тепловізор. Сучасний тепловізор пульсар купити Ви можете за самою вигідною та недорогою ціною. Давайте докладніше зупинимося на питаннях, що таке прибор тепловізор, де він застосовується, з чого і на якому принципі працює?

Області застосування тепловізорів

Тепловізор – це портативний або стаціонарний пристрій, здатний реєструвати тепловий розподіл температури об'єкта, що досліджується, в інфрачервоному діапазоні. Дані реєстрації прилад в режимі онлайн передає на дисплей, де оператор бачить у видимому спектрі даний розподіл. Картинка на екрані забарвлює в різні кольори різні температурні ділянки об'єкта.

Області застосування приладу можуть бути різними:

насамперед військові цілі, а також цілі охорони особливих територій та об'єктів;

будівництво, а також ефективність експлуатації будівель – визначення величини тепловтрат;

медичне використання діагностики деяких захворювань;

для швидкої діагностики та контролю справності роботи обладнання;

під час роботи рятувальних служб;

у промисловості та металургії;

полювання, як прилади нічного бачення;

наука, зокрема, астрономія та астрофізика;

інші цілі.

Залежно від призначення такі прилади матимуть різну ціну та спеціалізацію. Матеріали, що використовуються в них, можуть відрізнятися, що впливає на чіткість зображення, точність роботи, дальність дії та вартість.

Як працює тепловізор?

Якщо розглядати принцип роботи тепловізорів, то вони є реєстраторами інфрачервоного випромінювання. При цьому прилад має можливість переводити сприйманий діапазон довжин хвиль у видимий для людського ока спектр. Якщо об'єкт нерівномірно розподіляє температуру, різні ділянки на дисплеї будуть підсвічуватися різним кольором.

У загальному спрощеному випадку тепловізор складатиметься з таких робочих частин:

вікно прийому ІЧ-випромінювання;

спеціальна лінза, чутлива до такого типу випромінювання;

датчик реєстратор чи сенсор;

контролер приладу;

дисплей для відображення отриманого результату сканування;

система керування пристроєм.

Похожие страницы: