Вибір годинникового механізму

Кварц або механіка

Вибір годинникового механізму: кварц або механіка?

Вибір типу механізму наручних годинників, мабуть, перше, з чим потрібно визначитися для подальшого підбору моделі. Найпоширеніші на сьогоднішній день - кварцові і механічні годинники. Щоб допомогти вам у виборі, розглянемо подібні їх принцип роботи, відмінності, переваги та недоліки.

Вы можете заказать и купить швейцарские часы в украине для себя или на подарок, по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

Головна відмінність кварцових годин від механічних полягає в тому, що в кварцових годиннику як джерело енергії використовується батарейка, а механічні працюють від заводу пружини. При цьому, заводячи механічний годинник, ми закручуємо їх пружину, а її поступове розкручування сприяє обертанню годинного барабана, що відповідає за рух механізму.

Механічний годинник діляться на два види: з ручним і автоматичним заводом.

«Механіка» з ручним заводом - мистецтво годинникової справи з багаторічною історією. З'явилися такі годинник досить давно, їх збирання та налаштування виробляються вручну. Головний недолік механічного годинника - необхідність їх заводити раз в 1-3 діб. Крім цього, механічний годинник не володіють високою точністю. Це пов'язано з нерівномірністю розкручування пружини і впливу на їх хід таких оточуючих факторів, як температура, тряска і навіть становище руки власника. Відхилення ходу «механіки» в 20-40 секунд в добу вважається нормою, і лише досить дорогі моделі, механізми яких є запатентованими хронометрами, можуть похвалитися точністю відставання або «тікання» до 5-10 секунд щодня. Тим не менш, багато цінителі годинникового мистецтва не вважають це серйозним недоліком, компенсуючи його тим, що механічний годинник як би «живі», через прозоре скло задньої кришки (не у всіх моделях) можна помилуватися ходом безлічі шестерень, а приклавши до вуха, почути биття їх серця ...

Більш сучасними є механічний годинник з автоподзаводом. Їх конструкція - ті ж самі пружина і барабан, однак пружина має додатковий сектор автоподзавода, який обертається від руху руки або тряски. При цьому пружина годин при носінні постійно закручується, і, якщо їх носити щодня, вони будуть весь час в практично повністю заведеному стані. Завдяки цьому дещо підвищується точність годин з автопідзаводом в порівнянні з «механікою», яку потрібно заводити вручну. Недоліками годин з автоматичним заведенням є їх масивність і важкість, а також порівняно велика чутливість до ударів.

У кварцових годиннику як джерело живлення використовується лише батарейка, тому заводити їх немає необхідності. Електронний модуль такого годинника раз в секунду відправляє імпульс двигуну, який у відповідь пересуває стрілки. Використовуваний в конструкції кристал кварцу забезпечує високу стабільність частоти одержуваних імпульсів, завдяки чому кварцові годинники мають високу точність ходу, похибка якого складає приблизно 15-20 секунд в місяць, а у деяких дорогих престижних моделей - до 5 секунд в рік! При цьому кварцові годинники більш тонкі і легкі, ніж більшість механічних, менш сприйнятливі до ударів і впливу температури, не потребують періодичної регулюванню, а термін служби їх елемента живлення в середньому становить 2 роки і більше (до 10 років).

Існує думка, що механічний годинник більш довговічні, ніж кварцові. Це не так. Почнемо з того, що кварцові годинники з'явилися лише в другій половині XX століття, тому порівняння терміну їх життя в цілому проводити некоректно. До того ж рухливі деталі механізму кварцових моделей мають таку ж життєвим ресурсом, як і механічні. Та й як казав Остап Бендер: "Мені не потрібна вічна голка для примуса, я не хочу жити вічно".

Підведемо підсумки:

Механічний годинник - це класика годинникової справи. Їх виготовлення вимагає великих витрат, сил і мистецтва. Також механічний годинник вимагають дуже точної ручної настройки при збірці. Тому «механіка» при інших рівних завжди дорожче своїх кварцових побратимів, і для багатьох покупка механічних годинників - це питання престижу і особистого статусу. Механічний годинник необхідно регулярно заводити, проводити періодичну чистку і регулювання в сервісному центрі. Також вони вимагають дбайливого звернення.

Кварцові годинники більш сучасні і точні, проте їх механізм можна віднести до твору годинникового мистецтва, тому що більшість їх деталей виготовляє автоматика. Тому кварцові годинники менш дорогі, а їх ціна часто визначається по здебільшого за рахунок престижності бренду і ексклюзивності дизайну. Кварцові годинники більш невибагливі у використанні, вони легше і частіше компактніше.

Тому не можна сказати точно, що краще - механіка або кварц. Все залежить від особистих переваг, поглядів і потреб. А вибір у підсумку залишається за вами!

Похожие страницы: