Як вибрати цемент

На рубежі 18-19 століть з'явилися перші цементи нового часу. Кому варто віддати пальму першості на відкриття, як зазвичай, сказати складно - все відбувалося блискавично і практично одночасно. У 1796 році Джеймс Паркер при 800-900 градусах обпік суміш глини з вапном і отримав «романцемент» (римський цемент). Луї Століття в 1817 році опублікував (без патентування технології) свої дослідження про гідравлічних властивості суміші вапна і вулканічного попелу, де докладно описував температури, співвідношення, умови, склади. 1824 рік - Джозеф Аспдін допрацював теоретичну базу попередників і швидко отримав патент на «портландцемент» (за деякими характеристиками схожий на гірські породи з англійського містечка Портленд). Вы можете заказать и купить высококачественный цемент для строительных работ на https://cementu.com/cement-cena по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

Як вибрати цемент

Практично паралельно з англійцем про своє відкриття цементу заявляє наш співвітчизник Єгор Герасимович Челиев, але патент вже виписаний підданому Британської Імперії, і це інноваційне в'яжучий надовго отримує назву «англійська цемент». Після Всесвітньої лондонської виставки 1851 року цемент знаходить загальне визнання, у всіх розвинених країнах починається його масове виробництво. У 1856 році перший цементний завод відкривається в Росії. Справжній будівельний прорив був досягнутий з впровадженням в життя похідних від цементу матеріалів - бетону та залізобетону, чекати довго не довелося, це сталося в середині 19 століття.

виготовлення цементу

Минуло більше двохсот років, але технологія виробництва цементу принципово не змінилася, хіба що застосовуються тепер більш досконалі агрегати, тонше став помел, з'явилися спеціальні добавки, встановилися чіткі параметри контрольно-вагових маніпуляцій. Процес отримання цементу відбувається приблизно за такою схемою:

Як вибрати цемент

Сировина (крейда / вапняк, глина / суглинок) після видобутку дробиться на шматки не більше 10 см і змішується - на виході отримують шлам грубого помелу. Далі він ще кілька разів буде подрібнений, кожен раз все тонше.

Шлам зволожується, або навпаки висушується (є три методи виробництва цементу - мокрий, сухий і комбінований). При сухому способі в піч подається НЕ зволожений до 30-50% шлам, а сухий порошок.

При температурі приблизно в 1400-1500 ° С шлам кілька годин обпалюється під обертової печі до спікання елементів однорідний «сплав» - цементний клінкер у вигляді кульок.

Клінкер перемелюється / перетирається до стану порошку.

В порошок додається близько п'яти відсотків гіпсу, який призначений для регулювання швидкості схоплювання. На цій же стадії в склад, що можуть вводитися різні мінеральні добавки, що поліпшують деякі властивості або знижують собівартість.

Похожие страницы: