Лікування кісткових дефектів

Регенерація кісткової тканини в стоматології.

Клінічні та експериментальні дослідження рівня регенерації різних костьзамещающіх матеріалів.

Патологічні процеси, що відбуваються в до остюках лицьового скелета, в тому числі і в альвеолярних відростках щелеп, призводять до втрати кісткової тканини, яка не завжди повністю відновлюється. Використовувані в стоматологічній практиці біоматеріали або кость- заміщають матеріали можуть сприяти процесу загоєння, але механізми регенерації кісткової тканини ще залишаються в повному обсязі вивченими.

  • Вы можете купить остеопласт Киев для направленной костной регенерации, хирургической стоматологии, имплантологии, пародонтологии и челюстно-лицевой хирургии по самой выгодной и не дорогой цене.

Присутність бактерій і постійний витік бактеріальних токсинів після видалення інфікованого кореня зуба, якщо лунка не обробляються належним чином і не заповнювалася костьзамещающім матеріалом, сприяють збереженню утворився кісткового дефекту. Загоєння і регенерація такого дефекту залежить від здатності розміщеного біоматеріалу забезпечувати регенерацію кісткової тканини.

Основна функція альвеолярного відростка щелеп - це утримування коренів зубів. Існує думка, що альвеолярний відросток зберігає свою анатомічну форму і розміри поки в ньому містяться коріння зубів. Після видалення зуба або кореня зуба альвеолярний відросток піддається процесу атрофії і, як наслідок, стає зменшеним по висоті і по ширині.

Лікування кісткових дефектів

Кісткова тканина має дуже високий потенціал регенерації. Знову сформована кісткова тканина після дозрівання має ті ж механічними і біологічними характеристиками, як і навколишня кістка.

Недостатнє утворення кров'яного згустку або присутність запальних процесів, таких як остеомієліт, кіста, кістогранулема, верхівковий періодонтит можуть викликати зменшення утворення кістки в період загоєння.

Залежно від форми і розміру кісткового дефекту в багатьох клінічних ситуаціях використовуються хірургічні втручання із заміщення їх і створення адекватного обсягу кісткової тканини. Після втрати зубів кісткова тканина альвеолярного відростка піддається резорбції. У клінічних випадках зі значною атрофією альвеолярного відростка для його реконструкції використовується кістковий або костьзамещающій матеріал.

Різноманітні методи заміщення кісткових дефектів і різні матеріали використовуються сьогодні в хірургічній стоматології, імплантології та пародонтології для заміщення дефекту і створення адекватного обсягу кісткової тканини.

Однак, слід пам'ятати, що істотне значення в регенерації нової кісткової тканини мають процес утворення гематоми і васкуляризація підсаджений матеріалу.

Похожие страницы: