Мета бухгалтерського обліку

Багато хто щиро вірять, що бухоблік потрібен тільки державі і бухгалтерам, які працюють на державу. Ось тільки зарплату бухгалтерії змушені платити чомусь підприємці. Отже, давайте розбиратися кому і навіщо потрібен бухгалтерський облік.

Ведення податкового обліку дійсно є однією з функцій бухгалтерської служби. Але всього лише однією з функцій, яку виконує бухгалтерський облік підприємства.

Сегодня все материальные ценности, находящиеся в собственности человека или компании здания, транспортные средства, земля и оборудование - это все основные средства, которые принимаются к бухгалтерскому учету.

У законі «Про бухгалтерський облік» сформульовано головну мету бухобліку - формування повної і достовірної інформації про діяльність організації.

Повної - це значить зафіксувати, закодувати, відобразити всі операції відбуваються на підприємстві. Вступив матеріал на склад, видали його в цех, допустили брак у виробництві, попрацювали понад норму, відвантажили продукцію - все це зафіксує бухоблік на виробничому підприємстві.

Достовірної - це значить відобразити операцію вірно, тобто так, як є в реальності і своєчасно.

Ви тільки вдумайтеся, закодувати кожен крок фінансово-господарської діяльності в кількох цифрах. Для цих цілей на озброєнні у фінансово бухгалтерські служби є трохи більше 60 рахунків. Звичайно, з урахуванням декількох рівнів аналітики, яку сучасні бухгалтера використовують за допомогою субрахунків і субконто, в арсеналі бухгалтерської служби виявляється значно більше рахунків, але не це головне.

Важливий навик, яким повинен володіти хороший бухгалтер - так скласти план рахунків для обліку, щоб легко було аналізувати і управляти господарською діяльністю підприємства.

Похожие страницы: