Кімнатні рослини для передпокою і сходів

Рослини стоять біля дверей, в холі і на сходах, дружньо вітаючи всіх входячих в квартиру.

Не тільки гостям, але і господарям приємно, коли на вході їх радо зустрічають рослини. Перед входом можна поставити два деревця самшиту, а близько дверного дзвінка - кашпо з ампельською фуксією.

Хол в ідеалі повинен бути просторим і світлим; однак, на жаль, так буває рідко. Вузький, тісний коридор або сходи не залишають місця для живої зелені. Крім того, там буває прохолодно і царює протяг. Але через це не варто відмовлятися від прикраси цих приміщень рослинами. Існують досить витривалі види, толерантні і до протягів, і до вбогого освітлення.

При декоруванні передпокою сходів зверніть особливу увагу на те, щоб рослини не заважали проходу і не падали зі сходів або підставок. У разі необхідності горщики можна прикріпити дротом або спеціальними утримувачами.

В наше время бронирование номера в гостинице перед поездкой - всегда ответственный этап любого путешествия. Поэтому гостиница на сутки вднх - настоящая находка для разумных туристов и других гостей города.

Не відмовляйтеся від світла
Засклений передпокій з природним освітленням можна використовувати як зимовий сад. Тут гостей вітатимуть пальми, які толерантні до прохолодної осінньої і зимової атмосфери: пальма Гесперид, сабаль або карликовий хамеропс. Однак з часом вони розростаються вшир і обмежують вільний прохід. Драцена і юка мають такий же імпозантний вигляд, але не стають розлогими. На додаток до цих значнимих охоронців дверей можна використовувати низькорослі сезонні рослини, поставивши їх або прямо на підлогу або на маленькі підставки для квітів.

З среднерослих видів сюди підійдуть: кімнатна липа, грошове дерево, сансевьера або клівія. Поставлені на високі табуретки або столики, вони виглядають дуже привітно. Ще більш елегантна аралія плющевидна, яка добре росте і в тінистих місцях. У вікон на сходах зазвичай відводять місце рослинам, перенесеним сюди з осені з опалювальних кімнат або з тераси і потребують періоду спокою. Світлі або напівзатінені вікна на сходах, сходові майданчики, комоди, шафки для взуття теж можна декорувати кімнатними рослинами, наприклад нематантусом, стрептокарпусом або дзвіночками. А сезонні рослини, такі як цикломена, примули і осінні хризантеми забезпечать цвітіння цілий рік.

Добре шепотітися в темряві
Навіть якщо передпокій і хол освітлені слабо, туди можна поставити великі солітери, які зроблять більш привітним похмуре приміщення. Шеффлер, рапіс і інші тіньолюбиві види тут не тушуються перед своїми сонцелюбивими колегами. Плющевидні аралії і азалії навіть в напівтінистому місці цвітуть розкішними квітками. Бальзамін, або сором'язлива, радує всіх нескінченним цвітінням.

На холодній сходах мул в передпокої можна спробувати культивувати інші тіньолюбиві рослини, наприклад балконні: фуксії, астильбу, бульбові бегонії, а також ампельні, зі звисаючими зі сходових майданчиків або з полиці для капелюхів пагонами: плющ або фікус карликовий. Сильні в'юнкі рослини, наприклад циссус і каштановий виноград, хоча і не люблять прохолоди, знайдуть собі затишне тінисте місце.

Похожие страницы: