Конструктивні особливості матраців

Кожній людині добре відомі такі вироби, як матраци. Але далеко не всі знають, з чого вони складаються.

Ще 15-20 років тому відповісти на це питання можна було дуже просто: з вовни, бавовни або соломи, загорнутої в чохол. Що стосується сучасних матраців, то вони являють собою набагато більш складні конструкції, що володіють цілим рядом індивідуальних властивостей.

Чохол

При покупці матраца увагу звертають передусім на тканину, яка його покриває. У чохла обов'язково повинна бути зручна блискавка, що забезпечує швидке і легке зняття виробу для прання. Якщо вона відсутня, то на чистку доведеться нести весь матрац, що, зрозуміло, доставляє масу незручностей.

Ідеальна тканина для виготовлення чохла повинна включати в себе максимальну кількість натуральних волокон, в основному бавовняних.

Во все времена основным атрибутом для крещения была крыжма и выбирать ее нужно очень тщательно. Сегодня купить крыжму для крещения - подарок от крестной мамы - в интернет магазине не составит никакого труда.

Наповнювач

Роль матеріалів для матрацних наповнювачів сьогодні можуть грати шерсть, латекс, койр і навіть висушені водорості. При цьому така начинка повинна мати низький коефіцієнт теплопровідності, гіпоалергенність і високий рівень проникності.

Наповнювач матраца не повинен містити в собі будь-які шкідливі консервуючі добавки, а також не повинен розкладатися. Як натуральні наповнювачі у вигляді вовни і койра, так і їх штучні аналоги, наприклад, латекс обов'язково повинні відповідати високим вимогам в плані безпеки і надійності.

Як правило, в сучасних матрацах застосовується відразу кілька типів наповнювачів, що володіють різними властивостями. Завдяки комбінуванню матеріалів можна всіляко варіювати зі щільністю і м'якістю виробів, що є одним з головних визначальних чинників у формуванні ціни на них.

Пружини

Це один з найбільш важливих елементів будь-якого сучасного матраца. В даний час широко застосовуються як незв'язані, так і пов'язані один з одним пружини, що утворюють своєрідні блоки. Вони забезпечують матрацу необхідні ортопедичні властивості.

У плані досягнення оптимального анатомічного ефекту більш вигідним є перший варіант, тобто блок з вільно розташованих пружин. Постіль в цьому випадку буде не прогинатися під людиною як єдине ціле, а лише фрагментарно змінюватися, ідеально підлаштовуючись під контури тіла. Втім, матраци з блоком незалежних пружин коштують значно дорожче, ніж аналогічні вироби з пов'язаними між собою пружинами.

Для виготовлення матрацних пружин використовують наднадійні і високоміцні металеві сплави. Термін експлуатації виробів, що супроводжуються сертифікатом якості, становить в середньому 8-10 років.

Похожие страницы: