Як очистити воду від заліза

Якщо за якістю води в міських системах здійснюється досить строгий контроль, то автономні системи цього позбавлені: вода в такому випадку може містити найрізноманітніші домішки. Якщо взяти воду з артезіанської свердловини, то найчастіше в ній спостерігається надлишок заліза.

Щоб очистити воду на дачі від заліза, найчастіше застосовується один з наступних способів:

1. Відстоювання. Цей простий і не витратний спосіб передбачає включення у водопровідній системі додаткової ємності, що вміщає добову норму води. Після потрапляння в ємності відбувається взаємодія води і атмосферного повітря, що приводить до випадання окисленого заліза в осаді. Для прискорення процесу ємність оснащується додатковим патрубком: цей нехитрий прийом веде до збільшення площі взаємодії води і повітря. Даний метод, крім простоти і дешевизни, також дозволяє завжди мати добовий запас води, навіть в разі відключення електрики або поломки насоса.

Недоліками відстоювання є незавершеність процесу очищення, а також необхідність постійного контролю за ємністю: вона підлягає щоквартальному чищенню від іржавого нальоту, щоб уникнути появу бактеріального зараження. Дуже важливо також стежити, щоб ємність не переповнювалась, для чого застосовується поплавочна система.

2. Аерація. Цей спосіб очищення води від заліза вважається більш ефективним, а налагодити його в умовах приватного будинку досить легко. Принцип очищення також побудований на реакції заліза з повітрям, проте в даному випадку для цього передбачено спеціальний пристрій. Безнапірний тип аерації передбачає подачу води зі свердловини за допомогою розпилювача. Подача додаткових порцій повітря здійснюється спеціальним компресором: це помітно прискорює процес окислення знаходячогося в воді заліза. Напірний тип аерації здійснюється за допомогою аераційної колони, де відбувається  спінення води за допомогою компресора, що подає повітря: це значно збільшує площу взаємодії води і повітря, в результаті чого спостерігається більш активне випадання заліза в осад. Крім заліза, такий метод дозволяє видаляти з води і інші домішки, зокрема, сірководень.

Що стосується недоліків, то до них відносять повну залежність методу аерації від електропостачання. Іноді процес очищення в методі аерації поєднується з озонуванням: в такому випадку замість повітря, в колону нагнітають озон, що не тільки очищає воду, але і помітно підвищує якість води.

Похожие страницы: