Топографічна зйомка ділянки

Топографічна зйомка ділянки являє собою сукупність робіт, в результаті яких отримують топографічні карти.

Залежно від призначення і масштабу вони діляться на:

1. оглядово-топографічні,

2. топографічні;

3. топографічні плани.

До третьої групи відносяться карти з масштабом 1: 1000, 1: 2000, 1: 5000, тобто ті, які найчастіше використовуються в промисловому будівництві. Їх значення і важливість важко переоцінити, адже вони необхідні не тільки при будівництві великих об'єктів і доріг, а й при проектуванні меж земельних ділянок, при проведенні комунікацій і при вирішенні інших важливих завдань. При роботі з порівняно невеликими територіями часто створюються плани з масштабом від 1: 500 до 1: 100.

На сегодняшний день залогом хорошего урожая является качественный посевной и посадочный материал. Поэтому компания «Агро-Трейдинг Украина» на своем сайте https://agro-trading.pro/ предлагает в ассортименте только те сорта подсолнечника и кукурузы, которые обеспечивают фермерам превосходные показатели плодородия, а значит, и большой объём продукции.

Для отримання топографічної карти необхідно провести ряд наступних робот: виміряти всі необхідні показники (довжину ліній, горизонтальні кути і кути нахилу, перевищення точок місцевості), обробити отримані дані і за їх результатами побудувати графічне зображення вибраної ділянки.

Довіряти подібні вишукування варто тільки професіоналам, так як навіть найменша помилка на будь-якому етапі може вкрай негативно позначитися на кінцевому результаті.

Крім того, отримана карта повинна відповідати певним вимогам:

• вона повинна відповідати дійсності;

• надавати інформацію про місцевість в повному обсязі, гранично ясно і чітко;

• мати певну, залежить від масштабу, точність.

Залежно від того, для чого буде використовуватися отриманий топографічний план, визначаються його масштаб і детальність.Тут спостерігається наступна закономірність:

• чим менше масштаб, тим менше деталей і подробиць на плані;

• при великому масштабі - місцевість максимально деталізована.

Крім того, для кожного масштабу є своя гранична точність, і чим він більший, тим точність вище. Наприклад, для карти з масштабом 1: 5000 точність становитиме 0,5 метра.

При цьому, на карту в обов'язковому порядку наносять наступні позначення: відмітки рельєфу з відповідними підписами і умовні знаки декількох видів (лінійні - дороги, річки і т.д .; майданні і позамасштабні - колодязі, пам'ятники і т.п.). Крім того, на всіх картах є розяснювальні написи і знаки.

Топографічна зйомка може бути наземною і дистанційною, проте для вирішення інженерних завдань будь-якого ступеня складності використовуються саме наземні види геодезичної зйомки.

Вони можуть бути:

1. планові - відображають об'єкти, що знаходяться на території, але не відображають рельєф;

2. висотні - відображають рельєф без об'єктів;

3. планово-висотні - являють собою сукупність перших і других і є найбільш досконалими.

Залежно від виду зйомки для її здійснення використовуються різні методи і прилади.

Похожие страницы: