Викладаємо садову доріжку бетонними плитами

Без якісних і красивих доріжок дизайн садової ділянки буде неповним. Створення доріжки самостійно не складе великих проблем, при цьому, якщо всі роботи виконувати акуратно, кінцевий результат порадує вас привабливістю і довговічністю.

Сама доріжка може бути виконана з різних матеріалів. Чим інтенсивніше вона буде використовуватися, тим більше зносостійким повинен бути матеріал. Один з найбільш підходящих матеріалів - бетонна плита, яка використовується для заснування тротуарів. Таку плиту можна купити на ринку будматеріалів, або зробити своїми руками, що дасть непогану фінансову економію. Для цього існують спеціальні форми, до речі, досить недорогі.

Кабинет Министров принял решение о передаче земельных участков сельскохозяйственного значения в собственность объединенных территориальных общин, сообщил Миниистр АПК - Земельная реформа решит проблему безработицы на селе и развития фермерства.

Першим етапом роботи за традицією буде підготовка поверхні. Робиться розмітка майбутньої стежки, потім за обраною розміткою викопується канава (глибина 10-15 см). Дно траншеї необхідно ретельно утрамбувати.

Якщо доріжка планується тільки для ходьби, то в канаві насипається шар гравію, або ламаної цегли, потім він ущільнюється, зверху створюється тонкий піщаний шар (2-3 см), все це розрівнюється і тільки потім укладається плита.

Робимо доріжку з трьох шарів
Доріжка робиться з трьох шарів. Спочатку гравій, після цього бетон (близько 10 см). Останнім шаром буде служити розчин, або пісок (в першому випадку доріжка прослужить довше).

При укладанні плит стежте за тим, щоб між ними залишалися невеликі проміжки. Важливо також, щоб всі зазори були рівної ширини.

Всі плити повинні знаходиться на однаковій висоті. Якщо це не так, проблемну плиту можна підняти і підсипати або видалити пісок.

Хід роботи:

1. Для верхньої частини підстави (відразу під плитою), використовуйте тільки чистий пісок, без будь-якого сміття

2. Підрахуйте ширину плит плюс ширину цегли (враховуючи два зазори)

3. На отриману піщану подушку покладіть дві труби (між трубами повинно поміститися ціле число частин покриття)

Горизонтальне покриття

4. Далі необхідно перевірити горизонтальність покриття. Поставте дошку ребром на труби і перевірте рівнем. Перевірки необхідно провести в декількох місцях.

5. Вирівнюємо площину подушки, згідно з показником рівня.

6. Вирізаємо плити. При роботі зі шліфувальною машинкою по каменю не забувайте про техніку безпеки!

7. Викладаємо готові деталі на місце (починаючи від будинку).

8. Готовий майданчик засипаємо піском, змітаючи потім його в проміжки між плитами. У міру ущільнення, пісок можна додавати.

Після того як всі роботи будуть закінчені і плити остаточно займуть своє місце, має пройти якийсь час. Поступово така доріжка прийме остаточний вигляд і прослужить не один рік.

Похожие страницы: