Ангкорський період в Камбоджі

Це найбільш часто зустрічається тип храмів. Точніше сказати - це храм, що включає в себе не тільки зали для парафіян, але також чоловічий монастир, шкільні кабінети та спортивні майданчики. Іноді Wat - це цілий комплекс з релігійних споруд різних типів, об'єднаний на одній території під одним найменуванням.


Зал для священства, де новоспечених ченців приймають в духовний сан і проводять інші важливі церемонії. Незважаючи на свою значимість, Ubosot не обов'язково є найбільшою будівлею в комплексі храмів, і не завжди може бути відкритий для масового відвідування.

В дійсності, передбачається, що ubosot завжди був закритий для жінок, але зараз це правило не обов'язково. Ubosot має, принаймні, одне зображення Будди, роблячи себе схожим з Wiharn. Відмінність цих двох типів храмів в граничних маркерах (Sema), якими може бути оточений тільки Ubosot. Bot може також відноситися до християнської церкви.

Віхар - це храм з важливими зображеннями Будди, куди миряни приходять молитися. Якщо в Wat може бути тільки один ubosot, то Wiharn може бути декілька. Зустрічаються храми (Wat) які складаються тільки лише з однієї споруди Віхарн. Найчастіше Віхарн є найбільшою і найбільш відвідуваною спорудою на на території храму.


Іноді може перекладатися як ступа або навіть пагода. Chedi увазі під собою куполоподібну (колоколообразную) вежу, в якій зазвичай зберігаються останки Будди. Вона може бути також побудована для приміщення в неї праху короля або важливого ченця. Для тих, хто може собі дозволити таку усипальницю, також може бути побудована схожа зменшена квадратна башта. Куполообразная chedi вперше отримала своє поширення в період Золотого Століття Аюттайя. Наочним прикладом такої будови може служити Wat Yai Chai Mongkon.

Вежа фаллической форми або «кукурудзяної». Вежі такого виду з'явилися в Ангкорський період в Камбоджі і поширилися в подальшому у всій Південно-східній Азії, і зараз їх називають типово Ангкорський або камбоджійськими. Велика частина з них в даний час є давніми пам'ятками, і лише деякі збереглися як діючі культові споруди.
Хотрай або Мондоп (Ho Trai або Mondop)

Обидва терміни прийнято перекладати як «бібліотека». Ho Trai завжди будувався на палях на ставку для захисту від шкідників. Mondop зазвичай має квадратну форму і призначається для зберігання Писання і особливих зображень. Можливо, одна з найвидатніших Mondop в Таїланді знаходиться в провінції Сарабурі за Слідом Будди.

Похожие страницы: