Особливості шамотної цегли

Шамотну цеглу використовують для будівництва камінів і печей, так як вона з легкістю переносить високі температури. Це вогнетривкі вироби, які не змінюють своїх властивостей і при різкій зміні температур, однак і робота з ними вимагає знань.

Перш за все, для надійності кладки повинні бути вогнетривкими не тільки цегла, а й розчин, який їх скріплює. До складу такої суміші входить певний вид глини.

Як створюється

Щоб отримати шамотні цеглини, що мають такі властивості, потрібно використовувати спеціальну вогнетривку глину. Її подрібнюють, додають до неї порошок-шамот. Після створення суміші формують вироби, обпалюють при високій температурі.

Шамотні цеглини можна використовувати в тих місцях, де на них буде впливати луг або кислота, вони витримують такий вплив. Їх вибирають для створення печей, оскільки вони допомагають прогрівати приміщення швидко і без особливих витрат.

В наше время тем, кто решил заняться работами на земле, необходимо присмотреть садовый инвентарь и некоторую технику и лучше всего это сделать в проверенных магазинах. Магазин "Добрий Господар" на своем сайте http://www.lider.co.ua/ предлагает садово-огородные инструменты и технику высокого качества и надежности от мирового производителя - компании ”STIHL”.

За формою такі вироби можуть бути і стандартними, і незвичайними. З другого варіанту створюються цікаві конструкції. При необхідності, таку кладку можна оформити вогнетривкою плиткою, проте це виконується не завжди. Справа в тому, що цегла має пісочний відтінок, шорстку поверхню, на якій відображаються сонячні відблиски. Це виглядає красиво, тому багато хто залишає поверхні такими, якими вони є. Звичайно, кладка при цьому повинна бути акуратною.

Якість шамотної цегли

Затребуваність такої цегли визначена її властивостями, серед яких:

здатність переносити температури до тисячі восьмисот градусів;

повільне поглинання і віддача тепла;

висока теплоємність;

стійкість до різкої зміни температури;

можливість протистояти впливу зовнішніх факторів.

Цими та іншими якостями матеріал зобов'язаний своєю популярністю. Однак використовувати його можна не скрізь, що також пов'язано з його властивостями.

До недоліків використання можна віднести наступні:

Складність в різанні, коли потрібна лише частина цегли в кладці.

Нерівномірність параметрів, розміри можуть відрізнятися на сантиметр.

Висока, в порівнянні з іншою цеглою, вартість.

Різновиди шамотних цеглин, маркування

У шамотних цеглин щільність може бути різною, і від цього залежить вигляд виробу. Вони діляться на щільні і особливо щільні, середні і ті, що мають високу щільність. Вони можуть бути як ущільнені, так і мати підвищені показники пористості. Далі існує поділ за вагою: легковісні і ультралегковісні , тобто ще більш легкі.

У маркуванні цегли зашифрована температура їх створення, а також хімічний склад. Для створення побутових печей частіше всіх використовуються вироби з маркуванням Ш. Цифра поруч з ними означає розмір. Наприклад, Ш-5 відрізняється від інших такими габаритами готових виробів: 230 х 114 х 65 мм.

Подібні цеглини можуть мати і ще одну форму випуску - клиноподібну, яка використовується при оформленні прорізів і арок.

Якщо цегла шамотна має маркування ША, це означає, що в її складі підвищена кількість алюмінію, збільшуючи вогнетривкі властивості. Такі вироби застосовуються для створення промислових будівель, в яких збільшена кількість оксиду алюмінію буде важливо. Якщо ж говорити про пористість, то у ШБ-8 і ША-5 вона буде однаковою.

У кладки також є особливості, і перше: цеглини повинні гарно притиратися, щоб знизити розміри з'єднувальних швів до мінімуму. Для розчину використовують вогнетривку глину, в яку додають товчену крихту від цегли з такими ж властивостями. Цей склад зробить кладку довговічною.

Похожие страницы: