Ремонт та обслуговування електродвигунів

Як будь-який механізм, електродвигун при експлуатації, перевезення, зберігання може отримати пошкодження, які діляться на механічні пошкодження і електричні дефекти. До механічних дефектів відносяться поломки і перекоси окремих деталей, корпусу, ослаблення різьблення, порушення форми виробу, забруднення підшипників, їх знос. Механічні дефекти легко визначити при огляді двигуна, а також при вимірах.

Набагато складніше обстоїть справа з визначенням електричних дефектів. Свідченням несправності може стати сильне нагрівання статора, поганий запуск, нехарактерні звуки при роботі, сильна вібрація і так далі. Звичайно, за такими ознаками досвідчений електрик може приблизно встановити причину, спробувати її усунути.

В наше время электродвигатели применяются в составе оборудования разного назначения, в том числе бытового и конечно часто случается, что они выходят из строя. Можно попытаться сделать ремонт электродвигателей своими руками, но лучше производить в специально оборудованной мастерской силами профессионалов.

Труднощі усунення дефектів електричного характеру полягають в тому, що одні й ті ж ознаки можуть бути викликані різними несправностями. Так перегрів статора може викликати високу напругу мережі або несправність вентилятора. Викликати перегрів може неправильне з'єднання обмотки статора, перевантаженість двигуна.

Звичайно, щоб не тільки виявити наявність несправності в двигуні, але і точно встановити причини, необхідно щоб ремонт електродвигуна проводився у фахівців, які за допомогою вимірювань вкажуть причину, ухвалять рішення про спосіб усунення дефекту. Ремонт електродвигуна починається з проведення передремонтного випробування, яке проводиться лише після підготовки двигуна до роботи, проведення відповідних вимірювань, заміні непридатних деталей. Для безперебійної роботи електродвигунів важливо межремонтное його обслуговування. Сюди входить нагляд за вібрацією, навантаженням, температурою підшипників, контроль шумів, якості змащення і інші роботи. Також важливі періодичні огляди, щоб визначити стан обладнання, виявити майбутній обсяг роботи, коли буде проводитися плановий поточний або капітальний ремонт електродвигуна.

Поточний ремонт, що проводиться за графіком, включає роботи з огляду, промивання, при необхідності заміни підшипників кочення, заміні їх мастила. В обсяг робіт поточного ремонту включена перевірка роботи вентилятора, якщо необхідно, то він замінюється новим. Чистяться обмотки, контактні кільця, колектор, протираються щітки, перевіряється кріплення з'єднань, проводяться профілактичні випробування. Фахівці можуть проводити поточний ремонт електродвигунів на місці його установки. Капітальний ремонт електродвигунів проводиться в спеціалізованих компаніях.

Похожие страницы: