​Історія спортивного стилю

Історія спортивного стилю. Від бунту до модного п'єдесталу

Мода XXI століття постійно пропонує нам нові напрямки, які народжуються завдяки поєднанню речей з різних стильових груп, до такого напряму відноситься і спортивний стиль, що став в останні роки одним з найулюбленіших і затребуваних стилів повсякденного одягу.

Новому напрямку моди, перш ніж він став невід'ємною частиною гардеробу сучасної людини, довелося пройти довгий шлях.

Вы можете заказать красивый и стильный спортивный костюм женский купить украина понравившийся товар вы можете по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

Різні спортивні змагання, відомі ще з давніх часів, ставали все більш і більш популярні у другій половині XIX століття. Спорт входив в моду. Люди, долучаючись до спорту, починали розуміти, що для занять їм необхідна спеціальна одяг, яку, до речі, зручно було б використовувати і під час подорожей, і для прогулянок в заміській місцевості, і для іншого, так званого, активного відпочинку.

Винахід велосипеда в 19 столітті, розбурхало суспільство, почалося масове захоплення велосипедної їздою. Все більше модними ставали - пляжний відпочинок, купання, ходіння на яхтах. Широке поширення отримали такі види спорту, як теніс, кінне поло, крикет і крокет, гольф, бадмінтон, волейбол, стрільба з лука, лижі, ковзани і багато ін. Зручний одяг була потрібна не тільки тим, хто безпосередньо брав участь в спортивних змаганнях, але і глядачам, які теж хотіли відчувати себе вільно і невимушено. У 1920-ті роки навіть з'явився термін «видовищні види спорту».

Виробники одягу стали замислюватися про створення зручних, що не сковують рух речей, призначених для активного проведення часу. Спочатку всі спортивні новинки були адресовані чоловікам, але емансипованих жінок, які захоплюються спортом і бажаючих проводити час за активним відпочинком, ставало все більше. Їм також була потрібна комфортний одяг, за якою було б просто доглядати, легко прати, обходитися під час одягання без допомоги покоївки.

Одними з перших, хто почав бунтувати проти незручною одягу, були американські феміністки.

У 1849 році в американському журналі про водолікування (Water Cure Journal) стали з'являтися статті для жінок, які закликають звернути увагу на недосконалість традиційного одягу, яку їм пропонують носити. У журналі писали про те, що на відпочинку, під час поїздок на води, під час курортного лікування жінки повинні відчувати себе вільно і невимушено, а, отже, їм потрібна відповідна одяг. У журналі була розміщена ілюстрація нового жіночого костюма, призначеного для подібних випадків. Дамам пропонували носити новий костюм, без корсета, що складається з легкої укороченою спідниці та широких шароварів, преса, що обговорює зухвалу ідею, стала називати такий костюм «турецьким одягом», «американським сукнею» або «реформений сукнею». До 1850-му році незвичайний наряд почали носити читачки Water Cure Journal, що виїжджають на відпочинок, поступово до них стали приєднуватися і інші жінки, які вирушають на курорти. Новаторське курортне плаття зробилося досить популярним, і незабаром найсміливіші дами дерзнули розширити зону застосування нового туалету.

Похожие страницы: