Стягнення аліментів завжди було дуже актуальною темою

Отже почнемо, з тлумачення самого поняття аліменти. Стаття 184 Сімейного кодексу України визначає, що аліменти - це кошти, які стягуються за рішенням суду на утримання дитини. Це означає що аліменти, отримує один з батьків, опікун або піклувальник, тобто особа, з якою проживає дитина і на чиєму зміст він знаходиться. Для отримання аліментів необхідно подати позовну заяву до суду, так як тільки суд вирішує питання про розмір аліментів та їх стягнення.
Аліменти можна стягувати в твердій грошовій сумі або у частині доходів. Стягувати аліменти в твердій грошовій сумі дуже зручно з урахуванням того, що багато працюють на сьогодні особи отримують зарплату «в конверті», вказуючи у податковій службі мінімальний дохід або взагалі офіційного працевлаштування не мають. Стягнення аліментів у розмірі частини від усіх видів доходів і заробітку, практично, якщо боржник працює і отримує офіційну заробітну плату.
При цьому слід пам'ятати, що розмір аліментів, що справляється на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожитковий мінімум на дитину того віку на якого стягується дана сума (ст. 182 СК України).

Аліменти на утримання дитини можуть стягуватися до виповнення дитині 18 років. Після 18 років аліменти теж стягуються, тільки це вже аліменти не на зміст, а на навчання. При цьому обов'язково враховуються матеріальні можливості батьків або одного з них на надання цієї матеріальної допомоги і чи дійсно в цій допомоги потребують їхні діти? У цьому випадку аліменти стягуються до 23 років.
Слід пам'ятати, що не потрібно розглядати аліменти як засіб для маніпуляції, це в першу чергу кошти які повинні бути витрачені на задоволення потреб дитини, на його розвиток і утримання. Саме тому той з батьків, який оплачує аліменти, має право ініціювати проведення перевірки органом опіки та піклування за цільовим використанням аліментів, так як аліменти мають чітке цільове призначення - вони призначені на утримання дитини.
Щиро сподіваюся, що ця стаття допоможе кожному знайти відповідь на його питання пов'язані із стягненням аліментів.

Похожие страницы: