Щорічно Лувр приймає понад 10 мільйонів відвідувачів

Багато сучасних мандрівники воліють пізнавати культуру інших народів та знайомитися з їх традиціями безпосередньо при спілкуванні з представниками певної нації. Навіщо, вважають вони, витрачати свій час в галереях або музеях, роздивляючись нудні експонати, якщо можна стати своїм прямо на вулицях міста. Почасти вони праві. Але існують музеї, експозиції яких справляють незабутнє враження навіть на самого незацікавленого відвідувача. Саме про них сьогодні і піде мова.

Звичайно, перший у цьому списку - Паризький Лувр. Його слава простягається далеко за межі Франції. Щорічно Лувр приймає понад 10 мільйонів відвідувачів, і кожен з них не залишається байдужим. Історія цієї будівлі так само велична, як експонати, представлені в ньому. Колись він служив форпостом, потім довгий час був резиденцією королів. І тільки в 1793 році Лувр перетворився в публічний музей Франції. Основою для експозиції послужили колекції Франциска I і Людовика XIV.

Саме тут сьогодні зберігається оригінал Венери Мілоської і неймовірна Мона Ліза. Тільки для того, щоб поглянути на ці роботи, вже варто відвідати Лувр.

Ще одна знахідка для поціновувачів культури і витонченої архітектури знаходиться в Пекіні. Заборонене імператорський палац обганяє по відвідуваності навіть Лувр. Для того, щоб зрозуміти всі тонкощі архітектурного ансамблю і вловити деталі, настійно рекомендуємо знайти хорошого екскурсовода, адже азіатська культура, на перший погляд, задоволена одноманітна для європейського обивателя. Не забудьте захопити з собою воду і головний убір, адже як би Ви не старалися швидко оглянути палац, екскурсія займе не менше двох годин.

А, перелетівши через океан, можна дістатися до наступного чудово музею, колекція якого налічує більше двох мільйонів експонатів. Найбільший музей Північної Америки - Метрополітен в Нью-Йорку - можна пробігти повністю за один день. Однак є сенс вибрати пару найцікавіших для Вас залів і досконально вивчити виставку. Також саме тут найкраще знайомиться з ісламом, адже в Метрополітені зберігається найбільша в світі колекція ісламського мистецтва.

Мумія в Британському музеї

Археологам і історикам до вподоби доведеться Британський музей, який може похвалитися фантастичними колекціями награбованих багатств з Греції та Єгипту з часів Британської імперії. Тут є ризик забути про те, що Ви перебуваєте на батьківщині англосаксів, адже колекції мумій і саркофагів вражають уяву. Музей також пишається роботами Мікеланджело, Рафаеля, Да Вінчі і Рембрандта.

Однак для того, щоб культурно розвиватися, необов'язково перелітати моря і океани. Достатньо всього лише відправитися в північний Санкт-Петербург і відвідати найбагатший російський музей - Ермітаж. Колекція музею налічує понад три мільйони експонатів, серед яких роботи Пікассо, Гогена, Ван Гога, Пуссена, Тиціана та інших майстрів.

Так, перераховані музеї - це всього лише маленька частина тих «страв», які так щедро втамовують духовний голод. І немає сумніву, що після відвідин будь-якого з них люди стають багатшими емоційно. А що може бути ціннішим цього?

Похожие страницы: