Горки Києва: де покататися?

Літо закінчилося, День знань пройшов, а попереду чекають довгі три дощових місяця осені. Звичайно, комусь осінь по душі: золоте листя, прохолодні деньки, затишні вечори. Але для справжніх фанатів зимових видів спорту це - справжня катування. Ніби й літо позаду, але снігу ще немає, і всі думки тільки про зиму і про гірках. І, як тільки випадає перший сніг, вони атакують всі довколишні майданчики, придатні для спусків на лижах і сноубордах. Куди ж вони тримають шлях, радіючи пухнастому снігу?

Їздити на європейські та навіть українські гірськолижні курорти не завжди зручно: далеко, з роботи не відпускають, грошей немає. Але ж не сидіти вдома, коли снігу навколо повно? Тим більше, що і в межах рідного міста вистачає гірок, де можна збити охотку.

Найпопулярніший - це, природно, Протасов яр. Ця гірка давно стала улюбленим місцем для зимового проведення часу серед сноубордистів. Один з важливих факторів такого успіху гірки - її розташування. Протасов яр знаходиться недалеко від центру міста, і до нього можна легко дістатися на міському транспорті. В Протасовому яру є дві гірки: 300 і 500 м. Одна - досить полога і широка, на ній сподобається кататися новачками і шанувальникам неспішних спусків. В Протасовому яру працює 2 бугельних підйомника. На гірці можна взяти в прокат необхідне екіпірування, а також найняти інструктора. Тут можна чудово провести всю суботу і неділю, знайти нових друзів, попити традиційний глінтвейн, а ввечері відправитися в свою затишну квартиру.

Протасов яр

Серйозний конкурент Протасового яру - Вишгора. Цей комплекс молодше, ніж Протасов яр, але вже досить міцно зайняв свої позиції. Звичайно, він трохи повільніше бугелів, але свої функції виконує. На Вишгорі одна гірка протяжністю приблизно 250 м. Тут дуже зручно вчити кататися дітей, оскільки поруч з основною гіркою є пологий схил для новачків. Також на Вишгорі можна покататися на сноутьюбах. Вишгора розташовується за містом, у м Вишгород. Деякі не готові виїжджати за місто, щоб покататися по такій невеликій гірці. Однак, для тих, хто живе в північній частині Києва, Вишгород - відмінна альтернатива Протасовому яру.

Крім цих двох підготовлених схилів, в Києві є і інші, так би мовити «дикі» гірки. Якщо на підготовлених трасах треба платити, то на «диких» можна кататися безкоштовно, тобто скільки влізе. Гарне місце для покатушек знаходиться в Голосіївському парку. Якщо хорошенечко пошукати, можна знайти пологі і довгі спуски, і вдосталь накатати, не витративши ні гроша.

Також можна покататися на Печерську, а саме на схилах Парку слави і Співочого поля. Вони, звичайно, не зрівнятися з професійними спусками, але будуть дуже цікаві новачкам і дітям.

Потрібно сказати, що знайти непогані гірки в Києві не складе великої праці, адже місто стоїть на пагорбах. Так що, при наявності бажання, місця обов'язково знайдуться.

Катайтеся в задоволення, але не забувайте про обережність!

Похожие страницы: