Як вибрати сноуборд?

Зима - це не тільки пухнастий сніг, а й приголомшливий відпочинок на гірськолижних курортах. Сонце, найчистіше повітря, неймовірні краєвиди та свист вітру у вухах. У ці хвилини розумієш, що живеш. Якщо Ви ще ніколи не відчували подібних почуттів - бігом в магазин вибирати снаряд, який подарує Вам ці незабутні моменти!

Прихильники класичного відпочинку в горах вибирають лижі. Але молодь і всі, кому до душі зміни й нові відчуття, все частіше приходять в магазин за сноубордом - дошкою, яка дарує свободу. Для того, щоб не розчаруватися в цьому прекрасному вигляді екстремального спорту, необхідно правильно підібрати дошку, бо від неї залежить швидкість навчання, і надалі - ступінь насолоди катанням.

Головний орієнтир у виборі оптимальної для Вас дошки - Ваш вагу. Найчастіше цей параметр вказується на упаковці сноуборда, що істотно полегшує його вибір. Але іноді ці дані не вказують, і тоді треба вміти самостійно визначити потрібну довжину сноуборда. В такому випадку, скористайтеся спрощеними співвідношенням ваги сноубордера і довжини дошки:

40-50 кг = 135-145 см

50-60 кг = 145-155 см

60-75 кг = 155-165 см

> 75 кг => 165 см

При виборі дошки враховуйте і своє зростання. Сноуборд в вертикальному положенні повинна діставати до підборіддя катається. Також пам'ятайте, чим коротше сноуборд, тим легше ним керувати. Тобто новачкам краще всього вибирати недовгий сноуборд, а тим, хто любить розвивати велику швидкість, більше підійде довга дошка.

Інший важливий параметр сноуборда - гнучкість. Вибирати гнучкість дошки варто, виходячи з того, як і де Ви плануєте кататися. Якщо це підготовлені траси і тривалі швидкісні спуски - можна брати жорсткий сноуборд, на якому простіше робити різані повороти; якщо ж це переважно фристайл і стрибки - сміливо беріть найм'якший сноуборд, який найкраще буде повторювати Ваші руху. Однак, перед тим, як брати твердий сноуборд - ґрунтовно подумайте. Чим твердіше дошка, тим складніше нею керувати, і відповідно, тим вище повинен бути рівень катання райдера. Існують і універсальні дошки, на яких можна спробувати різні види катання. Такі сноуборди найкраще підійдуть тим, хто любить різноманітність. Новачкам все ж краще брати одну з самих м'яких дощок. Але це не означає, що початківці сноубордисти можуть економити на дошці. Зовсім ні! Чим краще Ваша дошка, тим швидше Ви навчитеся керувати нею і отримувати задоволення від катання. Звичайно, від першого Вашого спуску на сноуборді до упевненого катання пройде зовсім не багато часу, і скоро Вам захочеться оновити своє спорядження. Але якщо Ви заощадите на екіпіровці для навчання, стадія упевненого катання може зовсім не настати.

Вибираючи сноуборд, найкраще відразу вибрати кріплення і черевики - це допоможе Вам уникнути проблем, які виникають у багатьох початківців райдерів: чи не відповідність розміру ноги ширині сноуборда. Пам'ятайте, нога може виступати за межі дошки не більше, ніж на 1,5 см з кожного боку. Перевірити це неможливо без сноубордических черевик і кріплень, виставлених згідно Вашої стійки. Якщо ноги будуть сильно звисати зі сноуборду, це буде заважати при їзді, і не дасть Вам розігнатися. Чим більше збігаються ширина сноуборду і розмір ноги, тим легше ним керувати. Тому поставтеся до цього етапу дуже уважно.

Не поспішайте купувати ту дошку, яка розфарбована яскравіше, або ту, яка більше підходить під Ваш костюм. Підійдіть до вибору снаряда практично, адже красива забарвлення не допоможе Вам швидше опанувати технікою катання, а правильно підібрані параметри, навпаки, зроблять процес навчання не таким болючим і складним. Катайтеся з задоволенням і не економте на своєму здоров!

Похожие страницы: