Що робити, якщо обікрали на відпочинку? и самые популярные рестораны праги

Слухаючи розповіді свого приятеля про те, як у нього витягнули гаманець, або, переглядаючи зведення новин про зростання злочинності в світі, нам завжди здається, що це далеко від нас, і ми не потрапимо в таку ситуацію. Звичайно, краще налаштовуватися на краще, ніж страждати параноєю, однак, ніхто не застрахований. А найбільш вразливі - розслаблені туристи, які втрачають пильність і стають легкою здобиччю в руках злодіїв. Ну, що б не трапилося, головне - не панікувати, а зробити ряд дій, який полегшать подальші розгляди.

Прогулюючись по незнайомій вулиці, ми, як правило, притискаємо до себе сумку з усім цінним і стежимо за оточуючими. Але, прийшовши в готель, ми дозволяємо собі розслабитися, адже тут шансів стати жертвою зловмисників дуже мало. Але такі роздуми в корені невірні. Адже готель - не Ваш будинок, і тут, також як і на вулиці, потрібно бути обережним. Однак, що робити, якщо крадіжка таки сталася? В першу чергу, негайно сповістити адміністратора. Заявити про крадіжку найкраще письмово, вказавши час, місце і обставини події. Далі настоюйте на виклику правоохоронних органів, а також вимагайте від готелю документ, який підтверджує, що готель одержав від Вас заяву. Такий документ Вам дуже знадобиться, якщо пропали документи. З ним Ви зможете звернутися в посольство з проханням видати тимчасове посвідчення особи.

Проте, пам'ятайте, що адміністрація готелю несе відповідальність тільки за речі, які Ви зберігали в сейфі в номері або в спеціальній камері зберігання готелю. За речі, залишені просто в номері, відповідаєте тільки Ви.

Часто свої справи зловмисники провертають і в поїздах. В цьому випадку необхідно відразу повідомити про подію провіднику. Так само, як і з пропажею речей в готелі, вимагайте виклику співробітників міліції під час найближчої зупинки. Обов'язково складіть заяву про пропажу, в якому чітко опишіть час і місце крадіжки, а також речі, вартість речей, які вкрали. Якщо проблему не вдасться вирішити на місці, то готуйтеся, що доведеться їздити у відділення міліції, біля якого було скоєно крадіжку.

При авіаперельоті крадіжки вкрай рідкісні, а ось пропажа багажу дуже поширена. Якщо Ви, прибувши в пункт призначення, не знайшли на стрічці з багажем своєї сумки, негайно повідомте про це представника авіаперевізника. На стійці Вам запропонують заповнити анкету про втрати багажу і скласти перелік зниклих речей. Щоб підтвердити, що багаж у Вас був, потрібно показати працівникам авіакомпанії відривний талон багажної бирки, який кріпиться на обкладинку авіаквитка. Потрудіться дізнатися телефону співробітника авіакомпанії, який допомагав Вам заповнити анкету - буде не погано зайвий раз перестрахуватися. На пошуки багажу відводять максимум 21 день. Але майже завжди багаж знаходиться набагато раніше. Якщо ж багаж так і не знайшли, авіакомпанія повинна відшкодувати Вам матеріальної шкоди у розмірі 1131 СПЗ (Спеціальні права запозичення), де 1 СПЗ приблизно дорівнює 12 гривням.

Так чи інакше, в критичній ситуації потрібно зберігати спокій і почати вирішувати проблему негайно. А ще краще, попередити такі ситуації, скориставшись нашими порадами:

- Завжди майте при собі ксерокопію всіх документів і тримайте їх в іншій сумці;

- Якщо Ви возите з собою дорогі речі, зберігайте їх у камері зберігання на респешене готелю;

- Підготуйте список цінних речей, щоб у разі крадіжки Ви могли точно сказати, що пропало;

- Вказуйте на багажі свої контактні дані;

- Завжди беріть з собою і кредитні картки, і готівкові гроші, щоб у Вас був запас, яким можна скористатися в екстреній ситуації.

Вдалих Вам подорожей!

Похожие страницы: