Високі Татри - гори Словакії

У Словаччині взимку манять в гори Високі Татри, вони розташувалися на півночі країни. Місцеві жителі Татр розповідають легенду про дух ЗМОК (Гнома) і про неміряні скарби, укритих в надрах гір. Найбільш популярні місця для відпочинку в Високих Татрах - Старий Смоковець, курорт Штребско Плесо, а також гірськолижна Татранська Ломніца.

У словацьких горах немає виснажливих черг біля підйомників, радують око доглянуті схили. Немає і бути не може різних неприємностей у вигляді обмерзань, розбитих трас, ямок. Це один з кращих європейських зимових курортів. Тут, у Високих Татрах є відмінні умови для відпочинку і досить помірні ціни. У готелях висококласне обслуговування.

Якщо ви досвідчений лижник і вас кличуть високі гори, тоді ідеальним місцем для катання буде Штребське Плесо. Це містечко затишно розташувалося на березі мальовничого озера, оточеного з усіх боків височенними віковими ялинами. Але головною особливістю Штребського Плесо є кліматотерапія (аеротерапія і геліотерапія) - лікування повітрям і сонцем. З різних куточків сюди приїжджають люди, щоб позбутися від хронічного бронхіту, ларингіту, кашлю. Для дітей тут обладнані дитячі траси різної складності. Тут є спуски висотою - від 1300 до 1915 метрів.

Татранська Ломніца надає величезний вибір найрізноманітніших лижних трас з чарівними оглядами навколишніх гір.

Для сімейного відпочинку чудесним вибором стане Старий Смоковець. Він вважається найстарішим курортом Словаччини, зі збереженими дерев'яними готелями та іншими будовами минулих століть. Це ще й музей під відкритим небом.

Порадує гурманів і національна словацька кухня, яка поєднує в собі європейські та слов'янські традиції. Знайомство з нею варто почати з закусок - салати з картоплею і кукурудзою. Відмінне перше блюдо - суп по-словацьки (бульйон з овочами і грінками), друге блюдо - смажений гусак з кнедликами або фарширована курка з овочами і приправами, а можна спробувати і тушковану у власному соку індичку. Гордість місцевої кухні - овечі сири. А місцеві вина не поступаються італійським винам - «Влашський рислінг», «Раченскафранковка», «Зелений Велтелінер». З міцніших напоїв можна покуштувати словацької горілки боровічкі, вона ароматна, міцна, настояна на травах і ялівці.

Похожие страницы: